Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Valašsku začíná plánované vojenské cvičení

date_range 26.Kvě, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: Armáda ČR

Od čtvrtku 26. května do soboty 28. května bude na Valašskoklobucku a Hornolidečsku probíhat vojenský výcvik předsunutých leteckých návodčí v součinnosti s letectvem. Při intenzivním výcviku s účastí vzdušných sil se v přilehlých oblastech očekává zvýšená hladina hluku. V sobotu 28. května bude rovněž zajištěna podpora pietního aktu ve Smolině k 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha a k uctění památky rodáka plk. Josefa Valčíka.

 

Letečtí návodčí představují pro piloty bojových strojů i dělostřelce cenné oči. S dokonalou přesností dokáží navést letouny, vrtulníky i dělostřelce na cíle, jež mají být zničeny. Občané v našem regionu tak při cvičení mohou narazit na vojáky, vozidla armády a na nebi zřejmě zaznamenají bitevní a dopravní vrtulníky, z rychlejších strojů to budou Gripeny a L 159.

 

Vzhledem k plnění některých specifických úkolů Armády ČR, ke kterým patří i nácviky navádění útoku letectva na pozemní cíle, je nad uvedeným územím vyhlášena zóna, v níž budou minimální výšky letu nad terénem v souladu s předpisy sníženy tak, aby odpovídaly splnění těchto úkolů.

 

Ilustrační foto z podobných cvičení. Zdroj: Armáda ČR

 

Armáda ČR běžně o podobných cvičení neinformuje, ale vzhledem k situaci na Ukrajině to nyní považuje za vhodné. „Základním úkolem Armády ČR je připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení. Ozbrojené síly plní též úkoly, které vyplývají z mezinárodních smluvních závazků ČR o společné obraně proti napadení,“ uvedla Armáda ČR v informačním dopise.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA