Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na varhany pro katedrálu přispěly i Klobouky

date_range 02.Dub, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Město Valašské Klobouky podpořilo symbolickou 1 korunou za každého svého občana pořízení nových varhan pro katedrálu sv. Víta v Praze. Vyslyšelo tak žádost, kterou v otevřeném dopise starostům všech českých obcí a měst zaslal kardinál Dominik Duka. Slavná katedrála byla dostavěna v roce 1929, ale do dnešních dní tato nejvýznamnější sakrální stavba naší země nemá dostačující varhany. Díky sbírce, která během prvního čtvrtletí letošního roku nashromáždila už třetinu potřebné částky, by se měl v budoucnu v katedrále nový „královský" nástroj přece jen rozeznít.

„V minulosti se český národ semknul a sjednotil při sbírkách na významné kulturní počiny již mnohokrát. Katedrálu svatého Víta považujeme za náš národní klenot, na který bychom měli být hrdí, a proto Rada města Valašské Klobouky souhlasila s podpořením sbírky na nové varhany částkou 5 tisíc korun, kdy za každého občana je darována symbolická 1 koruna," popsala starostka Eliška Olšáková.

 Stávající varhany v katedrále sv. Víta            foto: www.svatovitskevarhany.com

K pořízení nových varhan je zapotřebí částka 100 milionů korun. Nadačnímu fondu Svatovítské varhany se dosud díky darům desítek obcí, měst a ostatních sponzorů podařilo získat 24 milionů korun.

Podle kardinála Dominika Duky, arcibiskupa pražského, metropolity a primase českého, přispěje stavba nových varhan k věhlasu svatovítské katedrály a rozvoji slavné hudební tradice našeho národa. Nástroj také bude odkazem a svědectvím pro budoucí pokolení, která budou první chrám české země navštěvovat a užívat.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA