Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na vsetínském Lapači vyroste nové hřiště

date_range 30.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Nové sportovní hřiště s asfaltovým povrchem pro amatérské míčové hry vybuduje vsetínská radnice v nejbližších měsících ve sportovním areálu na Lapači. Město totiž získalo více než osmi set tisícovou dotaci od ministerstva vnitra na jeho letošní projekty prevence kriminality.

„Z tohoto programu jsou financovány investiční a neinvestiční aktivity řádově do milionu korun, proto jsme se letos ucházeli o dotaci v celkové výši 811 tisíc korun, a to především na vybudování sportovního hřiště na nevyužité a neudržované ploše před skate parkem na Lapači," informoval vsetínský místostarosta a manažer prevence kriminality ve Vsetíně Jaromír Kudlík s tím, že získaná dotace odpovídá 75 procentům celkových nákladů na projekt.

Před skate parkem na lapači tak vznikne nová hrací plocha o velikosti dvacet krát čtyřicet metrů se dvěma brankami, která bude ohraničená vysokou sítí a bude přístupná široké veřejnosti. „Po úpravě bude tato plocha vhodná například pro minifotbal, nohejbal, volejbal, vybíjenou a další amatérské míčové hry," naznačila vedoucí odboru školství a kultury Věra Goldová.

 
V rámci projektu budou financovány také aktivity v celkové hodnotě 92 tisíce korun směrem k nezletilým a mladistvým osobám, které spáchaly méně závažný trestný čin. „Tento program, který jsme nazvali Spolu a lépe, je založen na skupinové práci s aktivním zapojením jednotlivců tak, aby se naučili jinak a lépe řešit konflikty a již se nedostali do rozporu se zákonem," naznačil místostarosta Kudlík. Program byl připraven ve spolupráci s občanským sdružením Na cestě, které se touto činností dlouhodobě zabývá., oddělením sociálně – právní ochrany dětí městského úřadu, městskou a státní policií, probační a mediační službou a okresním státním zastupitelstvím.

Vsetínská radnice je do programu Městské úrovně prevence kriminality na léta 2008 až 2011 zapojena od prvopočátku. V minulých letech tak díky němu například rekonstruovala skate park na Lapači, instalovala v bytech seniorů bezpečnostní řetízky nebo rozšířila kamerový systém ve městě. Také tyto aktivity přispívají k tomu, že se Vsetín dlouhodobě řadí mezi města s nejnižší trestnou činností. „Například v loňském roce poklesl počet trestných činů na Vsetíně o čtvrtinu, čímž jsme se s indexem necelých 186 trestných činů na deset tisíc obyvatel stali nejbezpečnějším městem v ČR nad 25 tisíc obyvatel," informoval ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA