Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Vsetínsku bylo bez elektřiny 4 tisíce odběrných míst

date_range 11.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Ve Zlínském kraji nejvíce vítr zasáhl Vsetínsko, kde profesionální i dobrovolní hasiči odklízeli následky větru dvanáctkrát. Jednalo se o popadané stromy na cesty a v jednom případě zajišťovali ve Valašském Meziříčí plech, visící ze střechy budovy. Největší problémy vítr udělal na dodávkách elektrické energie.

 

Kalamitní stav, který ČEZ Distribuce vyhlásila na celém svém zásobovacím území i nadále platí. „V terénu máme všechny pracovníky poruchových čet, povolali jsme subdodavatelské firmy. Navýšené počty pracovníků jsou také na call centru Zábřehu (na Moravě) a celostátním dispečinku. V případě nahlášení poruch prosím použijte bezplatnou distribuční linku 800 850 860. Intenzivně pracujeme na obnovení dodávky do postižených lokalit,“ informoval mluvčí skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

 

Problémy související se silným větrem se začaly hromadit v neděli večer. K dnešní sedmé hodině ranní energetici na Vsetínsku evidovali na 4 tisíce odběrných míst bez elektřiny a řešili 8 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. Nejvíce zasažené lokality jsou Valašská Bystřice, Velká Lhota, Střítěž nad Bečvou, Karolinka a Nový Hrozenkov.

foto: HZS

 

Aktualizace 11:00

 

Situace se rychle zlepšuje, ale stále je mnoho míst (hlavně v těžce přístupných horských oblastech), kde se energetikům dodávku ještě nepodařilo obnovit. „Ve většině případů bychom měli poruchy odstranit do večera, ale dá se předpokládat, že vzhledem k mimořádnému rozsahu poruch budeme na některých opravách pracovat ještě i v noci a zítra,“ upřesnil mluvčí skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

 

Na Vsetínsku je cca 1.500 (ráno 4 tisíce) odběrných míst bez elektřiny a řeší se 4 poruchy na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí.

 

Aktualizace 12. 3.  7:00

 

Na Vsetínsku na Vsetínsku už není žádná porucha.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi