Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Vsetínsku měly problém autobusy se sněhem. Uvízlé děti převezli hasiči

date_range 07.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Autobusy měly problémy na zasněžených komunikacích. Foto: HZS

Na Prostřední Bečvě a na Soláni v okresu Vsetín měly v neděli problémy autobusy na zasněžených komunikacích. Situace na silnicích se začala komplikovat kolem 12:11 hodin, kdy autobus jedoucí na Pustevny skončil na svodidlech. V době příjezdu hasičů už byl v autobusu pouze řidič. Autobus hasiči vyprostili.

 

K dalšímu autobusu na silnici na Pustevny vyjeli hasiči v 14:31 hodin. Cestovalo v něm 50 osob, opět skončil na svodidlech. Žádný z cetujících se naštěstí nezranil.

 

Problémy pokračovaly. „K dalšímu uvízlému autobusu jsme vyjeli v 17:48 hodin směrem na Soláň, který stojí asi 400 metrů pod Čartákem a je v něm 25 dětí, 2 vedoucí a řidič. Dobrovolní hasiči z Velkých Karlovic, z Prostřední Bečvy a z Horní Bečvy děti převezli hasičskými dopravními automobily do Velkých Karlovic, kde mají ubytování. K zranění nedošlo,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička. Na místo se dostavil řídící důstojník územního odboru Vsetín. Trasu intenzivně projížděly sypací vozy správy a údržby silnic přesto hasiči cestou na Soláň potkali další uvízlý autobus. „Po cestě k autobusu z dětmi jsme zjistili, že v kopci stojí další linkový autobus. Po dostatečném podsypání našeho zásahového automobilu, se nám linkový autobus podařilo vyprostit,“ upřesnil Roman Žemlička.

 

Autobusy měly problémy na zasněžených komunikacích. Foto: HZS

 

Na místě zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, požární stanice Valašské Meziříčí i Zlín, jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Horní Bečva, Prostřední Bečva, Hutisko-Solanec, Velké Karlovice a Karolinka.

 

K zranění osob ani v jednom případě nedošlo a všechny děti se podařilo dopravit do místa jejich ubytování.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA