Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na zasněžených silnicích se bouralo

date_range 28.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nehoda u obce Liptál. Foto: HZS

Sněhová chumelenice během úterního rána překvapila nejen řidiče. Na mnoha místech během pár desítek minut nasněžilo několik centimetrů sněhu, který na silnicích způsobil komplikace. Bouralo se v celém Zlínském kraji.

 

K jedné z nehod vyjížděli profesionální hasiči ze Vsetína. „Byli vysláni k obci Liptál, kde se v křižovatce střetla tři osobní auta. Provoz byl tak v místě střetu částečně omezen. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a na místo si povolali sypače, neboť silnice byla silně namrzlá,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Nehoda v Liptále. Foto: HZS

 

Nákladní automobil havaroval u obce Pozděchov. V obcích Branky, Police, Loučka, Kunovice, Podhradní Lhota, Komárno, Osíčko, Loukov, Chvalčov a Bystřice pod Hostýnem byla kvůli ledovce komunikace neprůjezdná.

 

Nehoda cisterny u obce Lhotsko

 

Prakticky na celý den zaměstnala profesionální hasiče ze stanice Zlín a dobrovolné hasiče z Vizovic dopravní nehoda cisterny, převážející chemikálii v obci Lhotsko u Vizovic.

 

Kamion narazil do svodidel a tím došlo k poškození palivové nádrže a k úniku nafty. Tu hasiči začali ihned po příjezdu zachytávat a na pomoc si povolali i speciální chemický automobil ze stanice Zlín, který je vybaven pro jímání většího množství unikajících látek,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Nehoda cisterny u obce Lhotsko. Foto: HZS

Palivo unikalo do blízkého potůčku, na který hasiči umístili sorpční hady a pomocí nich a sorbentu se snažili zachytit veškerý únik, a to i ve vzdálenosti 300 m po proudu od místa nehody. Případnou kontaminaci půdy a vody již v průběhu zásahu na místě řešili zástupci životního prostředí a Správy a údržby silnic Zlínska. Kamion převážel velké množství nebezpečné látky. K jejímu úniku naštěstí nedošlo.

 

Hasiči během celého zásahu odčerpali z kamionu velké množství pohonných hmot do náhradních nádob, poté asistovali při vyproštění vozidla a také s policisty řídili dopravu, která byla vedena pouze jedním jízdním pruhem kyvadlově.

 

Nakonec doprovodili kamion do nedalekého výrobního areálu, který byl jeho původním cílem a vrátili se zpět na své stanice.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA