Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Zlínsku hořel sklad respirátorů a rukavic. Škoda 11 milionů korun

date_range 24.Kvě, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár skladu hygienických pomůcek v Napajedlích. Foto: HZS

V pondělí krátce po druhé hodině ráno přijali policisté oznámení o požáru budovy v Napajedlech. Jednalo se o sklad zdravotnického materiálu na okraji města, kde mělo být v době požáru uskladněno velké množství hygienických pomůcek.

 

K požáru vyjíždělo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. „V době příjezdu na místo byl již objekt požárem kompletně zasažen. Hasiči proto okamžitě nasadili několik útočných proudů a soustředili se především na ochranu dalšího přilehlého objektu. Postupně bylo povoláno sedm cisternových vozů a automobilový žebřík,“ popsal mluvčí hasičů Pavel Řezníček. Hasební práce byly prováděny v dýchací technice a mimo vody byla jako hasivo využita také pěna. Po necelé hodině hasebních prací ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru, a po dohašení všech ohnisek byla v 7:01 hodin ohlášena celková likvidace.

Požár se hasičům podařilo zlikvidovat v sedm hodin ráno. Foto: HZS

Na místě od rána pracovali také kriminalisté společně s policejním psovodem se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. „Škoda, kterou kriminalisté předběžně vyčíslili, činí asi jedenáct milionů korun. V této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Požár skladu hygienických pomůcek v Napajedlích. Foto: HZS

 

Na stejném místě došlo koncem února ke krádeži respirátorů a rukavic v hodnotě asi dva miliony korun (více zde). Tento případ zlínští kriminalisté dosud prověřují.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA