Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nábory do registru dárců kostní dřeně

date_range 28.Led, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Hned dva nábory do registru dárců kostní dřeně se uskuteční v průběhu jednoho měsíce ve Vsetíně. Nejprve v sobotu 30. ledna 2016 na zimním stadionu na vsetínském Lapači, druhý Valentýnský pak 16. února 2016 na hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice.

Hokej na dřeň
V sobotu 30. ledna 2016 bude nábor přímo na zimním stadionu na Lapači, kde VHK Vsetín nastoupí v utkání s lídrem tabulky Frýdkem-Místkem. Nábor začíná v 16.00 hodin, vlastní hokejový zápas začíná v 17.30 hodin. Týmy budou hrát ve speciálních retro dresech ze sezony 1990/1991, ve kterých tehdy klub slavil postup do 1. ligy. „Dresy budou po utkání prodány. Jeden dres si mohou fanoušci koupit za sedm set korun. Výtěžek z prodeje, včetně deseti procent ze vstupného, poputuje na konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně," uvedl jednatel VHK Daniel Tobola. Právě on byl inspirátorem této akce, sám před lety kostní dřeň pro potřebného dárce daroval.

Do registru vstoupilo i šest hokejistů VHK Vsetín                    foto: Vsetínská nemocnice

Do registru dárců kostní dřeně mají příležitost vstoupit nejen fanoušci ledního hokeje, ale také hráči samotní. Šest z nich (Tomáš Vávra, Radim Ostrčil, René Kajaba, Ondřej Slováček, Lukáš Vrba a Lukáš Finsterle) přišli s předstihem na hematologicko-transfuzní oddělení, do registru vstoupili a odstartovali tak kampaň vedoucí k rozšíření počtu potenciálních dárců. „Zdraví je důležité pro všechny lidi. A je fajn, že člověk může druhému pomoci, když je zapotřebí," uvedl třiadvacetiletý René Kajaba. V sobotu se do registru připojí i někteří další hokejisté.

Valentýnský odběr
Pro zájemce, kteří nebudou moci přijít na stadion, ale budou chtít vstoupit do registru dárců kostní dřeně, bude ve Vsetínské nemocnici (HTO) 16. února ještě speciální Valentýnský nábor, který se uskuteční od 7.00 do 12.00 hodin. Možná, že i Vy můžete někomu zachránit život. Pojďte do toho s námi.

Kdo může být dárcem a co je zapotřebí
Vstup do registru je jednoduchý. Stačí vyplnit dotazník a nechat si odebrat malý vzorek krve. Vstoupit do registru mohou lidé ve věku od 18 do 35 s dobrým zdravotním stavem, bez závažných onemocnění v minulosti. Podrobnější specifika najdou zájemci na stránkách nemocnice i nadace pro transplantaci kostní dřeně. Stačí zadat do vyhledávače http://www.kostnidren.cz/.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA