Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Naboural do domu v Bylnici, majiteli vyhrožoval se sekáčkem v ruce zabitím

date_range 19.Zář, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Místo havárie

V policejní cele skončil devětadvacetiletý muž žijící většinu roku v zahraničí. V neděli 18.  září brzy ráno pod vlivem alkoholu havaroval do rodinného domu v obci Brumov-Bylnice. Od nehody chtěl ujet a když mu v ujetí bránil majitel domu, vyhrožoval mu zabitím za pomoci sekáčku na maso, který přitom držel v ruce. Automobil se kterým havaroval měl poznávací značku Velké Británie. K havárii došlo u odbočky na Štítnou nad Vláří. Kriminalisté muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a nebezpečné vyhrožování. V případě odsouzení tak může strávit až tři roky za mřížemi.

 

Muž po večírku, kterého se zúčastnil ve Valašských Kloboukách, projížděl v 5.00 hodin ráno obcí Brumov-Bylnice a chtěl pokračovat ve směru ke státní hranici. „Nezvládl projet zatáčkou a narazil nejprve do dopravní značky se zrcadlem a poté do fasády rodinného domu. Majitel domu vyběhl ven, a protože viděl, že muž má nastartované vozidlo a chce ujet, otevřel mu zadní dveře a volal na něj, ať počká na policii. To řidiče rozčílilo, vylezl z auta se sekáčkem na maso v ruce, máchal s ním proti majiteli domu a křičel na něj, že ho zabije. Rodinní příslušníci majitele domu agresorovi v útoku zabránili. Po příjezdu policie muž zahodil sekáček na zem,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Majitele domu ohrožoval tímto sekáčkem na maso. Foto: PČR

Kriminalisté zajistili vozidlo i sekáček na maso

 

Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2 promile alkoholu, ale další vyšetření a také zkoušku na přítomnost drog odmítl. Se slovy „no comment“ odmítal také jakoukoli komunikaci s přítomnými policisty. „Kriminalisté, kteří dorazili na místo, muže zadrželi a po lékařském vyšetření převezli do policejní cely. Jeho vozidlo i sekáček na maso zajistili pro účely trestního řízení,“ uvedla mluvčí policistů. V době havárie seděla na místě spolujezdce jednadvacetiletá žena, kterou převezli záchranáři s lehkým zraněním do nemocnice. Řidič vyvázl bez zranění. Celková škoda na vozidle, dopravní značce a rodinném domě je předběžně vyčíslena na 210 tisíc korun.

 

Následující den po vystřízlivění vyjádřil řidič nad svým jednáním lítost a vysvětlil, že si od okamžiku havárie nic z toho, co se stalo, nepamatuje.

 

Místo havárie. Foto: redakce a PČR

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA