Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nad Příkazy vyrostla pozorovatelna

date_range 28.Čvn, 2018 featured_play_list Aktuality

 

V kopcích nad Valašskými Příkazy vyrostla pozorovatelna Durch, kterou navrhl jeden z neznámějších českých architektů Zdeněk Fránek. Durch je hold výhledu krajinou. Má podnítit k pozastavení a uvědomění si této krásy. Slouží také jako posezení pro kolemjdoucí, na posvačení nebo jako schovka před nečasem.

Architekt Zdeněk Fránek ji navrhl jako „minimalistickou dřevěnou konstrukci s čistými detaily bez jakéhokoliv výrazného prvku. Tak, aby byla pokorná a vznikl především výhled skrze ni, který zarámuje krajinu jako nejkrásnější obraz."

 Pozorovatelna Durch                   Více informací včetně mapy najdete ZDE

Za ideou a realizací pozorovatelny stojí rodinná firma Janošík, která pod kopcem, kde je pozorovatelna Durch usazena, vyrábí okna. „Přemýšlel jsem nad redesignem našich billboardů. Billboardů, které mě napříč cestami Českou republikou štvou a nyní jsem k tomu chtěl sám přispět. Spojila se chuť k revoltě proti zaneřáděné přírodě reklamou s naší firemní filozofií čistých výhledů. Ze dne na den jsme zrušili všechny billboardy a z ušetřených peněz začali tvořit pozorovatelnu Durch – naši podporu nerušenému výhledu," uvedl Jakub Janošík.

 Studánka a obrázek svatého Františka

Společně s pozorovatelnou Durch byla v místě opravena studánka a obrázek svatého Františka, které byly již zchátrány. Návrh vznikl rovněž od Fránek Architects.

Více o pozorovatelně včetně mapy najdete ZDE.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA