Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nadaní žáci ze ZŠ Valašské Klobouky vystoupili na vědecké konferenci

date_range 08.Čvn, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Robert Kyjovský (vlevo) a Ondřej Psota

Dva žáci Základní školy Valašské Klobouky prezentovali dne 26. 5. 2023 výsledky svých zájmů a myšlenek, kterým se věnují ve volném čase, na akademické půdě Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně. Konala se totiž II. Vědecká konference žáků základních škol.

 

Na Fakultě humanitních studií UTB ve Zlíně se konal druhý ročník Vědecké konference pro žáky základních škol. Konference proběhla v rámci fakultního projektu, který se zaměřuje na nadané žáky vybraných základních škol ze Zlínského kraje. Poprvé byli na této akci také zástupci Základní školy Valašské Klobouky, kteří vystoupili s připravenými prezentacemi.

 

Konference se zúčastnilo téměř 50 žákyň a žáků, kteří buď jako jednotlivci, nebo jako tým představili formou prezentace výsledky svého zájmu. Příspěvky byly zaměřeny technicky, přírodovědecky či humanitně. Hosté měli možnost vyslechnout si velmi rozmanitá a především zajímavá témata jako Rubikovy kostky, Dobývání vesmíru, Teorie velkého třesku, Historie československých tanků, Listová barviva, Co víte a nevíte o zubech a další. Výkony žáků ze základních škol pozorovala porota sestavená ze zástupců fakulty, která na závěr zhodnotila mluvený projev žáků, náročnost tématu, či způsob zpracování prezentace.

 

 

Dvojice žáků ZŠ Valašské Klobouky vystoupila jednotlivě se svými tématy. Byl to Ondřej Psota ze třídy 6. D, který se věnoval dějinám války v tichomoří a Robert Kyjovský ze 7. C, který přednesl své myšlenky a nápady, jak vylepšit a zdokolit umělou inteligenci. Oba se připravili na svůj cca 12 minutový osobní čas pečlivě a plně jej vyčerpali. Jako podporovatelka je doprovodila Sára Šimoníková ze třídy 4. B, která jela na konferenci nabýt zkušeností.

 

„Velký přínos akce spatřujeme právě v získávání dovedností s prezentováním vlastních myšlenek a zájmů před širokým publikem a v setkávání s podobně zaměřenými a nadšenými mladými lidmi. Žáci měli možnost také slyšet, co ještě zajímá jejich vrstevníky a o svých tématech poté vzájemně diskutovat. Zároveň oceňujeme odvahu prezentujících vystoupit před posluchárnou plnou hostů, spolužáků a učitelů,“ uvedl za ZŠ Valašské Klobouky její ředitel Karel Ptáček.

 

Prvotní zkušenosti mají chlapci již za sebou a oba se už těší na třetí ročník, ve kterém přednesou nová témata. „Po cestě domů o tom už přemýšleli. My doufáme, že se k nim za rok přidají další šikovní žáci naší školy,“ dodal Karel Ptáček.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA