Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nadýchal přes 4 promile, zadržet řidičák nepomohlo

date_range 04.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Přes čtyři promile alkoholu v dechu naměřili v pondělí večer ve Vsetíně třicetiletému řidiči nejprve městští strážníci a poté vsetínští policisté.

 

Na silně opilého muže za volantem Škody Octavie upozornil po sedmé hodině večer všímavý občan, který zavolal na linku městské policie. „Strážníci po zjištění výše hladiny alkoholu v dechu řidiče, která se vyšplhala na 4,31 promile, přivolali na místo z důvodu podezření ze spáchání trestného činu státní policisty. Kolegové ze vsetínského dopravního inspektorátu řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu,“ popsala mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Asi o hodinu a půl později přijali policisté na lince 158 oznámení, že silně opilý řidič znovu usedl do vozidla a snaží se odjet. Tentokrát vyjela na místo hlídka vsetínských policistů, která řidiče za použití výstražných světel a nápisu STOP zastavila. „Mladý muž za volantem nadýchal 4,17 promile. Policisté ho zadrželi a nejprve odvezli na policejní služebnu a následně do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži,“ dodala Lenka Javorková.

 

Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až roční trest odnětí svobody.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA