Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nalaďte se na Vánoce na adventních trzích

date_range 27.Lis, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Že nevíte, kde v době adventní načerpat sváteční náladu? Pak byste se měli vydat na Klobucké adventní trhy, které návštěvníky příjemně provedou čtyřmi nedělemi příprav na vánoční svátky. K vidění budou ukázky řemesel, k zakoupení poctivé rukodělné výrobky a k občerstvení regionální speciality. Každý trh bude mít své téma a bohatý program završený rozsvícením svíčky na velkém adventním věnci, ta první zazáří v neděli 30. listopadu. Trhy se budou konat ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru každou adventní neděli vždy 9 do 16 hodin.

„Klobucké adventní trhy pořádáme druhým rokem a těšíme se, že tu opět vytvoříme krásnou svátečné atmosféru, kterou si pak spolu s příjemnými zážitky odnesou návštěvníci do svých domovů. Lidé se na trzích mohou setkat se svými přáteli, zastavit se v každodenním shonu a spěchu a nasát vůni blížících se Vánoc," pozval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Jak poznamenal, jednou ze zajímavostí bude výstava děl valašskoklobouckého řezbáře Zdeňka Matyáše, která bude slavnostně zahájena o první adventní neděli ve 14 hodin.

Klobucké adventní trhy 2013 (foto Brigita Olivová)   více fotek

Na každém z trhů nebude chybět cimbálová muzika, stánky s milými a stylovými dárky nebo výstava řezbovaných betlémů a historických fotek. V řemeslné části se vždy představí kovářství, košíkářství, keramika, dekorace z máku a jiných přírodnin, bižuterie, vitráže a mnohé další.

Úvodní program Klobuckých adventních trhů bude věnován vánočním dekoracím ve všech možných provedeních a obměnách. V sále podnikatelského centra budou floristky vyrábět adventní věnce a ukazovat se zde budou i různé techniky výroby vánočních ozdob. Lákadlem bude jistě i velký vyřezávaný betlém od Aloise Zádrapy z Lidečka, který bude umístěn v městském informačním centru, a svou vůní určitě okouzlí čerstvě pražená káva. K dobré pohodě zahraje cimbálová muzika Vincúch.

„Vrcholem první adventní neděle bude slavnostní žehnání klobouckého adventního věnce, kterého se v 16 hodin ujme pan farář Karel Janíček. Doprovodí jej schola Ovečky, která bude o každé ze čtyř nedělí rozsvěcovat další adventní svíci," popsala Marie Kolajová z městského informačního centra. Po skončení mohou návštěvníci rovnou zajít do kostela na adventní koncert.

Druhá neděle návštěvníky přenese do Štědrého dne na venkovském statku, kde tento den míval svůj zvláštní řád. Své vzpomínání na dávné zvyky a obyčeje povypráví hospodyně z gruntu. A aby byla adventní idyla dokonalá, ochutnávat se budou i tradiční pokrmy a náladu vytvoří cimbálová muzika Klobučan.

Třetí trhy budou zpestřené adventním pořadem valašského souboru Závršan. „Strýci a tetičky nám ve svém folklórním odpoledni přiblíží celý adventní čas. Spolu s nimi budeme moci pocítit kouzlo starodávných a tajuplných zvyků, které dříve provázely lidi na Valašsku celým obdobím příprav na vánoční svátky," přiblížila Marie Kolajová.

Čím víc se bude blížit čas Vánoc, tím víc to bude v domácnostech vonět cukrovím. A o čtvrté neděli budou vůní vanilky prosycené i Klobucké adventní trhy, uskuteční se totiž soutěž o nejlepší cukroví, do níž se zapojí hospodyňky ze širokého okolí. Porotou budou přímo návštěvníci, kteří budou moci různé druhy ochutnat a zhodnotit. Dopoledne zpříjemní cimbálová muzika Klobučánek a odpoledne zahraje a zazpívá muzika Slavičan.

Klobucké adventní trhy pořádá Kulturní a vzdělávací středisko Valašské Klobouky ve spolupráci s Valašskoklobouckým podnikatelským centrem.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA