Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Náměstí bude žít Valašským kumštováním

date_range 25.Čvn, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Dolní část Masarykova náměstí ve Valašských Kloboukách se od čtvrtka 27. do neděle 30. června promění v dílnu výtvarníků rozličného zaměření. Před zraky diváků zde budou tvořit malíři, keramici, řezbáři, sochaři a další talentovaní umělci. Autoři dřevěných či kamenných soch se přitom mohou zúčastnit druhého ročníku soutěže Sochy do města, jejímž prostřednictvím začala na valašskoklobouckém náměstí vznikat venkovní galerie výtvarných děl. Letos se rozšíří o další dvě plastiky na téma Valašsko.

„Sochy z minulého ročníku Valašského kumštování byly instalovány po obvodu náměstí a dodnes se shledávají se zájmem občanů i návštěvníků, kteří si s nimi při procházce pořizují fotky. Naším cílem je letos galerii rozšířit o další dvě sochy, z nichž jednu vybere návštěvnická veřejnost a druhou odborná porota. Účelem této venkovní galerie je prezentovat řezbářství a výtvarné umění jako tradiční součást valašské kultury," řekl k soutěži místostarosta města Martin Janík. Autor nezdařilejšího díla dle verdiktu poroty získá honorář 20 tisíc korun, vítěz veřejného hlasování bude odměněn 15 tisíci korun.

Pasáček od řezbáře Zdeňka Matyáše

Sochaři a řezbáři mají za úkol vytvořit plastiku o maximální velikosti 3 metry, minimálně však 1 metr vysokou. Tématem jejich děl by mělo být Valašsko. „Lidé budou mít možnost zapojit se do veřejného hlasování u stánku pořadatelů po celou dobu Valašského kumštování. Ukončeno bude v neděli ve 13 hodin," sdělil k ceně veřejnosti místostarosta. O druhé soše se bude radit odborná porota složená z místních výtvarníků, umělců ze spřízněné výtvarné skupiny z Liberce a dalších. Výsledky soutěže budou zveřejněny v neděli ve 14 hodin.

Soutěž Sochy do města vyhlašuje Město Valašské Klobouky a sdružení Valašské kumštování. Možnost přispět na zakoupení soch má v případě zájmu i veřejnost, o způsobu účasti se může informovat u pořadatelů.

Více informací o Valašském kumštování a programu jeho výtvarné i kulturní části najdete na webových stránkách www.kumstovani.cz

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA