Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Náměstí má pět architektonických návrhů

date_range 04.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Celostátní urbanisticko – architektonická soutěž Cena Petra Parléře zná své vítěze. Jsou jimi autoři Marie Hlavatá, Josef Hlavatý a Lenka Hlavatá, kteří předložili studii nového pojetí Masarykova náměstí ve Valašských Kloboukách. V konkurenci dalších čtyř návrhů pro toto zadání uspěli svým civilním a přiměřeným řešením, které citlivě navazuje na samotnou poetiku místa. Veřejnost se bude moci s tímto i ostatními projekty seznámit na výstavě, která bude zahájena 8. března v 18 hodin v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

„Vítězný návrh se silně inspiruje historickou atmosférou Masarykova náměstí. Pracuje přitom se zajímavým sjednocením prostoru při zachování jeho obytné funkce. Hodnotitelská rada ocenila jak myšlenku usměrnění dopravy, tak i změny v úpravě zeleně a nově navrhované prvky, například terénní schodiště s lavicemi pro posezení," přiblížil místostarosta města Valašské Klobouky a člen hodnotitelské rady soutěže Martin Janík. Autorům za jejich vítězný návrh náleží odměna od Společnosti Petra Parléře ve výši 140 tisíc korun.

foto MěÚ Valašské Klobouky    více fotek

S konkrétními detaily návrhu se mohou občané i nejširší veřejnost přijít obeznámit na připravovanou výstavu. Vedle studie, která uspěla v celé soutěži, se budou moci podívat také na další čtyři návrhy, které pro Valašské Klobouky zpracovaly ostatní autorské týmy. „Při vernisáži v pátek 8. března budou přítomni rovněž autoři vítězné studie, kteří svou práci představí a zodpoví i dotazy návštěvníků," pozval místostarosta. Součástí výstavy urbanistických návrhů bude také expozice fotografií dokumentujících historické proměny klobouckého náměstí.

„Prezentací studií chceme otevřít diskusi o nové podobě Masarykova náměstí. Rozhodně nechceme nic uspěchat, ale opravdu dobře promyslet, jaké změny by náměstí pomohly a k čemu by prospěly. Zajímá nás hlavně reakce veřejnosti, a tak jsme velice zvědaví na ohlas, jaký studie ze soutěže Cena Petra Parléře vyvolají," vysvětlil místostarosta.

Urbanisticko – architektonickou soutěž Cena Petra Parléře vyhlašuje Společnost Petra Parléře. V posledním ročníku se mohli architekti zabývat některým ze čtyř zadání, vedle Masarykova náměstí ve Valašských Kloboukách také dalšími dvěma veřejnými prostranstvími ve městech Sokolov a Valašské Meziříčí, nebo nefunkčním průmyslovým areálem v Železném Brodě. Největšími zájmu soutěžících se těšily právě Valašské Klobouky, pro které vzniklo pět z celkových deseti přihlášených studií.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA