Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Naplavené klády zablokovaly železnici

date_range 27.Kvě, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V pondělí 26. května po patnácté hodině se vlna lokálních bouřek a průtrží přesunula ze Zlínska na Vsetínsko. Po patnácté hodině začaly postupně zasahovat jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Horní Jasence, Jablůnce, Vsetíně, Velkých Karlovicích, Hutisku – Solanci a Karolince.

„Práci jsme měli především se zaplavenými cestami, dvory a zatopenými sklepy domů. Na některých místech zasahovaly jednotky až do večerních hodin," informoval mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Asi nejvážnější situace nastala podle slov mluvčího v obci Karolinka, kde došlo k zablokování železniční trati naplavenými kládami dřeva. K likvidaci události, která byla na krajské operační středisko zlínských hasičů oznámena v 17:08 hodin, byly postupně vyslány jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína, dobrovolných hasičů z Karolinky a drážních hasičů z Přerova.

foto HZS Zlínského kraje   další foto

„Rozvodněný potok strhl větší množství klád dřeva, které zablokovaly železniční svršek a propusť pod tratí. Na žádost velitele zásahu byl zcela zastaven železniční provoz. Ve spolupráci se starostou obce, který zabezpečil kladovku a bagr, se podařilo trať uvolnit a provoz mohl být za zvýšené opatrnosti obnoven," popsal situaci Netopil.

Tímto zásahem problémy ovšem ještě neskončily. Bylo zjištěno, že trať je zanášena bahnem i na dalších místech a hrozilo také narušení stability jednoho z mostků. „Celou situaci řešili drážní hasiči ve spolupráci s dobrovolnými jednotkami. Z důvodu bezpečnosti by provoz na trati omezen, místy i zcela zastaven," dodal Libor Netopil. -red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA