Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Narozeniny STRAM nabídly mňamózní pošušňáníčko

date_range 22.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Rocková Trojkombinace v Ústí. Foto: Radomír Dolanský

Co narozeniny! Ona už to byla oslava jen proto, že se po třech letech a dvouleté nucené odstávce vrátila do Ústí u Vsetína samotná Trojkombinace. Navíc nabídla oslavenecký dort mnoha chutí, takže snad si každý přišel na své. A kdo ne, tak mohl prostě jen tak pařit pod širákem, protože počasí tomu přálo.

 

Oproti plakátované nabídce došlo na poslední chvíli ke změně, poněvadž kapela Dewer byla nucena odřeknout vystoupení. Pro fanoušky určitě zklamání, ale vrtošivé cesty osudu jsou někdy nevyzpytatelné. Nicméně záchranný kruh, který Trojkombinaci hodila Docela kapela, byl výborným zahájením večera. Letošní narozeninová párty přinesla další novinku, moderátorku akce Lucii Strbačkovou, která dovede, jak se říká, probudit pařbové instinkty i u mrtvého. A je pravda, že postupem času se na place nějací zombie začali objevovat. Je to prostě žena jedné tváře, ale mnoha podob, na Trojkombinaci za fešnou rockerku. V bohaté fotogalerii, která je součástí tohoto článku, můžete zhlédnout všechny momenty večera.

 

Takže dnes rockerka Lucie uvedla jako první kapelu večera partu Docela kapela. Kdo neví, tak Docela kapela vyrostla z dětí v Alcedu a jejich otcem zakladatelem byl se spolupracovníky, spíše spolupracovnicemi, Pavel Bartoň, basák a zpěvák kapely Waťák – Kabát revival, svými svěřenci nazýván Šerif. Dnes již teenageři rozjeli show, za kterou by se určitě nemusela stydět leckterá zábavová kapela brázdící již léta okresem. Dělat svým způsobem předskokany v čase, kdy se areál začíná teprve zaplňovat, není zase extra labůžo. Ale o to víc potěší, že čím déle Docela kapela hrála, tím silnější aplaus po každé skladbě následoval. A to u náročného a kritického posluchačstva opravdu něco znamená. Z davu návštěvníků jednoznačně vyčníval Vlastík Štefela, bubeník skupiny STRAM, jehož syn Richard zasedl za tatínkovy bicí s Docela kapelou. Tatínek se tak dmul pýchou, a dodejme, že oprávněně, že se skoro vznášel nad areálem jako vzducholoď a nosem trhal stratosféru. Pozorně sledoval svoji dceru Kateřinu i Pavel Bartoň a další přítomní rodičové muzikantů z Docela kapely.

Rocková Trojkombinace v Ústí. Foto: Radomír Dolanský. Celá fotogalerie ZDE

Slunce zapadlo za hory a převážná většina přítomných netušila, co za vycházející slunce na pódiu přivítá Lucie Strbačková. Kapela Ležérně a vleže. Ne, ne, žádní teenageři, tahle kapela už má celých 26 let. Ale pro Trojkombinaci a její návštěvníky byl hudební styl kapely, i kapela samotná, naprostou novinkou a pro mnohé úžasným překvapením, proto vycházejícím sluncem. Žánr kapely těžko zařaditelný. Chvíli možná trochu jazzrock, chvíli muzika s prvky rhythm and blues, chvílemi možná trochu Jethro Tull, navíc, když zpěvák a trumpetista Zbyněk Jakubec pohybově úžasně připomínal Iana Andersona. K výbornému hudebnímu zážitku nepřispívaly jen muzika a texty, ale i humorné moderování kytaristy Aleše Mrnůštíka. Hudební styl, který Trojkombinace asi ještě nezažila, fanoušky rocku zpočátku fakt zaskočil. Ale takt od taktu, skladbu od skladby rockeři začínali přicházet na chuť živé muzice kapely Ležérně a vleže, že se nakonec cítili i oni báječně a ležérně vsedě i vestoje. Nakonec, rock vznikl z rhythm and blues, tak se kapela Ležérně a vleže fajnšmekrům líbit musela. Možná by bylo fajn, kdybychom tuhle rtuťovitou bandu ležérních muzikantů v Ústí viděli i příští rok. Jednoznačně palec nahoru a díky pořadatelům za kapelu Ležérně a vleže. A kapele taktéž.

Rocková Trojkombinace v Ústí. Foto: Radomír Dolanský. Celá fotogalerie ZDE

To však již moderátorka Trojkombinace Lucie Strbačková po narozeninovém ohňostroji vítala na pódiu oslavence, třicetiletou kapelu STRAM a pod pódiem věrné fanoušky. Dnes je bláznivý svět infikován kdečím, ale STRAM, jak vypovídá jejich úvodní skladba Mimozemšťan, je řízen z vesmíru. Několika stovkám pařmenů to v Ústí u Vsetína dokázal náhle se zjevivší mimozemšťan, který rovněž donesl kapele mezigalaktický dar, podobenky muzikantů z neznámého kovu. Možná si v té chvíli někteří pařiči začali myslet, že to s tím chlastem už fakt přehnali nebo že to ale jo musel být matroš, ale nikoliv… Fakt se na pódiu objevil zelený mužíček, který byl tak trochu z mimo Země. A pak už to kapela rozjela ve svém obvyklém stylu. Zazněly staré známé hitovky, ale i novější kousky z vlastní dílny. S kapelou si zahrál kousek syn svého otce Ríša Štefela a taky si zazpívaly Jana Káčerová (ano, ano, je to fakt sestra Dana Káčera) a Kateřina Popelková. Vzpomínalo se na začátky kapely, ale i na kamarády a moc a moc blízké lidičky, kteří vždy stáli při kapele, ale dnes již s námi nejsou. Za 30 let života kapely se toho přihodí mnoho. Dobrého i špatného. Ale už jen těch třicet let společně znamená určitě velký úspěch. V manželství dnešních dnů se pomalu rozdvají medaile těm, kdo vydrží alespoň pět let. Takže prostě trochu něco jako zázrak. Ogaři si připili pravú trnkovú a s věrnými fanoušky se rozloučili opakovanými přídavky.

Rocková Trojkombinace v Ústí. Foto: Radomír Dolanský. Celá fotogalerie ZDE

Moderátorka Lucka se rozloučila s Trojkombinací přivítáním poslední kapely. Nikoliv poslední kapely večera, ale spíše hluboké noci, pro některé možná již brzkého rána. Pokud si někdo myslel, že z davu pod pódiem už nikdo nic nevymáčkne, tak se šeredně zmýlil. Waťák – Kabát revival, to na stagei rozpálili doběla a pod pódiem se plac okamžitě zaplnil, ruce letěly nahoru a dav ječel nadšením. Téměř nadzvukové prsty Michala Bazalky vyluzovaly neskutečná sóla. Podle toho, jak bubeník David Hausa šlapal na dvojšlapku, by od něj určitě nikdo nechtěl nakopat. Ovšem k fanouškovskému šílenství hnal všechny svým nekonečně výkonným supersonickým motorem frontman kapely David Dawiny Pluta. Jeho výrazy v obličeji v některých chvílích připomínaly Ozzyho, jen podmalovat oči a kýbl s vodou do rukou. Vše podtrhoval turistickým výkonem basák Pavel Bartoň, který byl na pódiu každou chvilku někde jinde. Ogaři navíc pustili na jeden kousek za kormidlo basáka a kytaristu z Docela kapely, které fanoušci nadšeně vítali. Prostě při vystoupení Waťáku letělo všemi směry za letošní Trojkombinaci jediné poselství: Show Must Go On!

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA