Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Protiepidemiologická opatření v Uherském Brodě

date_range 31.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up S aplikací dezinfekce pomáhali profesionální hasiči, foto: HZS

Kvůli vysokému nárůstu pozitivně testovaných v Uherském Brodě, kterých je aktuálně více jak 40, svolal hejtman Jiří Čunek v pondělí 30. března podvečer zasedání Bezpečnostní rady Zlínského kraje.

 

„Vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni máme v celém kraji 129 pozitivně testovaných a jen v Uherském Brodě, který má necelých 17 tisíc obyvatel jich je 40, tak je potřeba v této části kraje přijmout účinná protiepidemiologická opatření, aby se zabránilo dalšímu šíření nákazy. Na těchto opatřeních spolupracujeme se starostou Ferdinandem Kubáníkem s krizovým štábem Uherského Brodu,“ informoval členy bezpečnostní rady hejtman Jiří Čunek.

 

Zasedání Bezpečnostní rady Zlínského kraje, foto: Jiří Balát

 

Od úterý 31. března tak v Uherském Brodě vešly v platnost protiepidemiologická opatření Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, která spočívají v pravidelné dezinfekci společných prostor v bytových domech. Zvýšená protiepidemiologická opatření se budou vztahovat také na 27 obchodů a prodejen v Uherském Brodě. Dezinfekce se provádí virucidními prostředky, které jsou účinné proti nákaze COVID – 19.

 

„S aplikací dezinfekce pomáhali profesionální hasiči ze stanic Zlín, Uherský Brod a Uherské Hradiště, kteří během dnešního odpoledne desinfikovali jednu desítku domů ve vytipované oblasti Uherského Brodu na Uherskohradišťsku, kde je nejvyšší výskyt koronaviru ve Zlínském kraji,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Hasiči desinfikovali domy v rizikové oblasti, foto: HZS

 

K omezení dalšího šíření viru desinfikovali hasiči v ochranných oblecích společné prostory domů, a to chodby, schodiště a výtahy.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA