Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Následky poryvů větru byly v celém Zlínském kraji

date_range 24.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: HZS Zlínského kraje

Od včerejších 23:18 hodin do ranních 05:30 hodin vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči v celém Zlínském kraji k 31 hlášeným událostem, souvisejících s odstraňováním následků poryvů větru.

 

„V 28 případech se jednalo o odstranění spadlých stromů na silničních komunikacích a v jednom případě i na železniční trati. Dva případy souvisely s poškozením střech,“ upřesnil mluvčí hasičů Roman Žemlička. V okresu Zlín vyjeli hasiči k 14 událostem. V okresu Vsetín k 11 událostem. V okresech Kroměříž a Uherské Hradiště vyjeli shodně k 3 událostem. K zranění osob nedošlo.

 

Foto: HZS Zlínského kraje

 

Problémy jsou také v dodávkách elektrické energie. V terénu jsou od noci stovky pracovníků poruchových čet, kteří se snaží co nejrychleji obnovit dodávky elektřiny zákazníkům. „Aktuálně řešíme 3 poruchy na vysokém napětí. Bez proudu je v tuto chvíli přibližně 800 odběratelů, mj. v těchto regionech: Okolí Huslenek, Hutisko-Solanec, některé části Velkých Karlovic. Příčinou poruch jsou pády stromů a větví do vedení,  což má za následek přetrhání vodičů nebo ulomení izolátorů,“ informoval Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ. Většina oprav by měla být dokončena dopoledne a do večera energetici obnoví dodávku všem domácnostem i firmám.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA