Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Návrh studentky zohledňuje ochranu krajiny v okolí plánované přehrady

date_range 23.Úno, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Poloostrov Vlachovy Lhoty s břehovou vegetací. Vizualizace: Veronika Chalupová

Přehlídka diplomových prací je soutěž České komory architektů (ČKA) určená pro čerstvé absolventy vysokých škol. Třetí místo 21. ročníku této soutěže udělila porota Veronice Chalupové, která se ve svém projektu nazvaném Možnosti krajinářského řešení velkého vodního díla Vlachovice věnuje vlivu plánovaného vodního díla Vlachovice na krajinu a navrhla komplexní vodní režim s celou řadou opatření v krajině.

 

Diplomová práce absolventky Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se snaží postihnout problematiku velkých vodních nádrží z pohledu krajinářské architektury. Na plánované nádrži Vlachovice uskutečnila Veronika Chalupová krajinářský rozbor z hlediska přírodních podmínek, historického a současného využití krajiny. V jejím návrhu najdeme například budovu Podelhotského mlýna jako informační a vzdělávací centrum, říční ostrovy pod hrází, či pobřežní molo s loďkami jako vhodná forma rekreace.

 

„Stavba rozsáhlé inženýrské stavby nutně potřebuje do krajiny začlenit. Funkčně, krajinářsky i pokusem o smíření s místem. To se autorce podařilo pomocí propracované krajinářské i vodohospodářské vize v detailech stavby velikého rozsahu,“ ocenil jeden z členů poroty soutěže architekt Tomáš Jiránek.

 

Autorka návrhem zohledňuje ochranu krajinných hodnot. Jde o návrh vodního režimu s celou řadou opatření v krajině. V detailu pak zpracovává možnosti krajinářského řešení doprovodných a břehových porostů. Projekt Vlachovické přehrady připravuje Povodí Moravy a některé z návrhů Veroniky Chalupové využije.

Nová budova Podelhotského mlýna jako informační a vzdělávací centrum. Vizualizace: Veronika Chalupová

Pobřežní molo s loďkami jako vhodná forma rekreace. Vizualizace: Veronika Chalupová

Říční ostrovy pod hrází. Vizualizace: Veronika Chalupová

Plánované vodní dílo Vlachovice z vrcholu Vysokého Pole. Vizualizace: Veronika Chalupová

Revitalizace Vláry nad přehradou. Vizualizace: Veronika Chalupová

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA