Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nebezpečně nakloněné stromy šly k zemi

date_range 26.Led, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Naproti odbočky na Královec došlo před nějakým časem k vykácení části smrkového lesa. Na mýtině však zůstaly čtyři okrajové stromy, jejichž větve byly nebezpečně nakloněny k silnici I/57, vedoucí z Valašských Klobouk do Brumova. Hrozilo tak nebezpečí, že první mokrý sníh způsobí jejich pád na silnici. Na tuto skutečnost upozornili správce silnic všímaví občané, kteří tudy denně projíždějí za prací nebo nákupy.

„Podnětem jsme se velmi vážně zabývali. Vyvolali jsme jednání se správcem této lokality Městskými lesy Valašské Klobouky a v polovině ledna došlo ke skácení dřevin, které ohrožovaly bezpečnost silničního provozu,"  uvedl úsekový správce Marek Pavlík z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Stromy, které ohrožovaly bezpečnost silničního provozu, šly k zemi         foto redakce

V daném úseku, konkrétně před Brumovem-Bylnicí, se správa silnic zabývá i dalším podnětem od občanů. „Jedná se o alej ovocných stromů, rostoucích poměrně blízko zmiňované silnice. Na komunikaci se objevují polámané větve a spadané plody jabloní lákají z okolních lesů zvěř a hrozí tak kolize s projíždějícími vozidly," popsal situaci Marek Pavlík.

K jedné z nich například došlo na sklonku loňského roku, kdy osobní auto v tomto místě srazilo jelena. Článek najdete zde Přebíhající jelen zdemoloval přední část auta

Alej ovocných stromů se nachází na pozemcích města Brumov-Bylnice. „V minulých dnech proběhlo jednání s majitelem pozemků. Snažíme se od něj získat povolení k vykácení. Našim záměrem je jabloňovou alej odstranit ještě v tomto období vegetačního klidu," dodal závěrem Marek Pavlík z Ředitelství silnic a dálnic, oblastní správy Zlín.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi