Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nebezpečné rozcestí u Nevšové je nově osvětleno

date_range 21.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jedno ze světel osvětluje vstup do zalesněné části

Dobrou zprávu pro své obyvatele přináší Osadní výbor Nevšová, místní části Slavičína. Po dlouholetém úsilí se podařilo částečně vyřešit nebezpečnou situaci na rozcestí v Drahanci – Nevšové, kde nebylo žádné osvětlení, i když tam je autobusová zastávka.

 

„Jsem rád, že podařilo umístit do těchto míst dvě solární světla. Zvýší se tak bezpečnost na rozcestí i v jeho okolí, kudy jdou lidé od autobusu,“ řekl starosta města Tomáš Chmela.

 

Na místě rozcestí docházelo k opravdu nebezpečným situacím. „Snad jen zázrakem se v této části za celou dobu nestal žádný závažný úraz, i když pro chodce i řidiče mnohdy nastaly horké chvilky,“ podotkl Bronislav Münster, předseda osadního výboru Nevšová.

 

Jedno z instalovaných světel zlepšilo komfort pro cestující z autobusů, kteří dřív vystupovali v noci do úplné tmy. Druhé světlo pak osvětluje vstup do zalesněné části. Řešit osvětlení se v minulosti snažili zástupci minulých osadních výborů, ale naráželi na finanční a technologické možnosti.

Druhé z instalovaných světel zlepšilo komfort pro cestující z autobusů

Světla napájená sluneční energií jsou umístěna na začátcích hustého lesního porostu a jsou v současné době ve zkušebním provozu, kdy testujeme možnosti světel v návaznosti na specifické umístění na okraji lesa s omezeným slunečním svitem.

 

Dvě světla neřeší určitě celý problém, ale v současné době není možné umístit do tohoto prostoru jinou technologii. Obě světla stála včetně instalace a projektu 85 tisíc korun. Akce byla financována z rozpočtu slavičínské místní části Nevšová.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA