Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nedodržovat zákon můžou pouze vyvolení

date_range 26.Čvc, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Napřed to byli čeští lodníci, které stát očesal o peníze na základě socialistické smlouvy. Dnes možná ještě hůře dopadnou lidé, kteří doplatili na podvod před lety a dnes na úžasný český právní systém.

Amatéři ze Sněmovní ulice, kteří se jednou nazývají opozice, podruhé uráží demokracii pseudonymem Demokratický blok, ale i jednotlivci z vládnoucích stran a pomýlená náměstí straší komunismem a hrůzou návratu snad až do 50. let. Nějak jim však uniká, že řada věcí už je opět v tomto státě minimálně na úrovni let socialistických. Ne-li hůř. Což není chyba komunistů, ale těch, kteří o nich donekonečna melou. Právě především díky řadě politiků z takzvaného Demokratického bloku a jejich zákonodárné (ne)práci mohly v minulosti vzniknout tyto kauzy a narůst do současných rozměrů. Možná ještě horší je, že u nás soudy soudí jednou tak, podruhé onak. Jeden osvobodí, druhý naopak obviní. Neexistuje jednotný právní výklad. Skoro to někdy vypadá, jako by se soudilo podle ksichtu nebo nálady.

Parlament České republiky je nejhorší státem řízená instituce, jejíž produktivita práce přesně odpovídá typu banánové republiky, od níž v mnohém nemáme daleko. Stát utrácí miliony za záchranu dvou trubek, které si vyrazí zachraňovat svět do oblasti, kde je ženská za míň než za stádo koz. Poskytuje zdarma právní a další podporu dobrodruhům, kteří se ohromně hrdinsky fotí v uniformách se samopaly a kámoši, kteří zase nevoní osmanskému samovládci. Ale obyčejné, poctivě pracující lidi, kteří celý život dřou, aby je za jejich prachy zastupoval někdo rozumný, ty nakonec odkopnou.

Po námořnících byla daň vymáhána podle smlouvy z roku 1974. Jak jsou najednou ti komunisti fajn, když se to státu hodí. A nikdo nemohl údajně nic udělat. Najednou se zapomnělo na milosti, najednou se zapomnělo na generální pardony a Sněmovna, která má vždycky více řečí než odvedené práce, zůstala právě jen tou ukecanou forbínou padlých herců pěkně blbě parodujících práci politiků. Jestliže justice rozhodla, že politik ve vazbě má právo na náhrady, je snad odpuštění dvojího zdanění větší kravina?

Na druhou stranu je Česká republika například vyhlášeným rájem pro černé stavaře. V České republice můžete postavit načerno i fabriku a můžete si být jistí, že vám nikdo nenařídí ji zbourat. Když máte v České republice prachy, je toho možného mnoho. Ať někomu voní či nevoní Babiš jakkoliv, v České republice lze ohýbat právo – když na to máte prachy, postavení či oboje. Stovky načerno postavených budov, milionářských haciend třeba i v chráněných oblastech – všechno dodatečně povoleno. Nicméně neohlášenou chatičku na zahrádce starých důchodců budete muset stoprocentně strhnout.

Dnes to vypadá, že o své domy přijdou po cca dvaceti letech lidé, které stát od chvíle, co je podvedl H-systém, díky právu České republiky, které musí být, samozřejmě, bezpodmínečně dodrženo, vůbec nijak nepodpořil. Kdo to kde viděl, aby se zákon nedodržoval, že ano? Ti lidé byli připraveni o miliony, měli obrovské deprese, kdy nevěděli kudy kam. Nakonec znovu sehnali peníze, dostavili už jednou zaplacené a zaplatili podruhé. Ale právo České republiky nakonec rozhodlo, že špína tohoto státu jsou ONI. Nedodržovat zákon můžou pouze vyvolení. Pracující lidé, rodiny, tedy základ státu, ať se jdou vycpat. Tak se asi podíváme na další díl ubohé tragikomedie o tom, jak stát dokáže snížit trest vražedkyni novorozence, protože to asi tak nemyslela s tou paličkou na maso, chránit nedospělé vrahy, chránit práva kriminálníků a trestat ty, kteří na ně ukážou prstem, a poctivé lidi s oblibou ruinuje.
PRO TAKOVÁ SVINSTVA BY MĚLI LIDÉ VYTRHNOUT DO ULIC!

 

 

Autor: Radomír Dolanský

Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje – Z valašských putýk 2.  

 

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA