Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Autobus s 12 cestujícími se ve Francově Lhotě čelně střetl s osobním vozem. Zraněné odvezla sanitka

date_range 07.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality

Kvůli vyšetřování nehody policisté odkláněli dopravu na křižovatce za Horní Lidčí. Jako náhradní spojení do Francovy Lhoty doporučovali využít silnici vedoucí přes Pulčín. K nehodě došlo ve čtvrtek 7. února kolem půl čtvrté odpoledne na začátku obce Francova Lhota směrem od Horní Lidče. Dvaatřicetiletý řidič z Hornolidečska jel s autem tovární značky Peugeot od obce Francova Lhota k Horní Lidči. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou na zledovatělé silnici dostal smyk a vyjel do protisměru. Tam z opačného směru přijížděl linkový autobus. Došlo k čelnímu střetu.

 

„U nehody zasahují všechny složky integrovaného záchraného systému. Podle prvotních informací si nehoda vyžádala jednu zraněnou osobu v autobuse a také zranění řidiče osobního vozu,” informoval krátce po události mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

 

Protože zde bylo podezření na více zraněných osob, na místo byly okamžitě vyslány také jednotky profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a Vsetína, a posilová jednotka dobrovolných hasičů obce Francova Lhota.

 

Kritické místo, kde se v zimě tvoří náledí, místní dobře znají, foto: M.P.

Po příjezdu k události už hasiči věděli podrobnosti. „Po střetu s osobním vozem značky Peugeot skončil autobus v příkopu a nebylo možné otevřít dveře. Hasiči proto odkopali nahrnutou hromadu sněhu, aby bylo možné se do autobusu dostat. Z dvanácti osob, které zde cestovaly, došlo ke zranění jedné ženy, kterou si po prvotním ošetření převzala do své péče posádka zdravotnické záchranné služby. V osobním vozidle cestoval pouze řidič, který byl také se zraněním předán do péče záchranářů,” upřesnil Pavel Řezníček.

 

Protože byla na místě nehody silná ledovka, vyžádal si velitel zásahu také příjezd posypového vozu.

 

Jakmile byly zraněné osoby odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, zabezpečili hasiči nasvětlení místa události pro policii. Po ukončení šetření byl osobní vůz naložen na odtahovou službu, aby byla silnice průjezdná alespoň jedním jízdním pruhem. Odtažení autobusu si zajistí majitel.

 

Hlavní komunikace spojující Francovu Lhotu s okolím byla od 18:30 průjezdná kyvadlově.

 

„Při nehodě byl lehce zraněn řidič osobního auta. Z osob v autobuse utrpěla lehké zranění osmapadesátiletá cestující. Obě zraněné osoby byly převezeny na ošetření. U obou řidičů provedením dechových zkoušek vyloučili policisté ovlivnění alkoholem. Škoda na osobním autě je devadesát tisíc korun. Poškození autobusu Irisbus činí sto padesát tisíc korun,” uvedl mluvčí policistů Vladislav Malcharczik.

 

Stav povrchu vozovek v tomto období se často mění. Na slunných místech mohou být komunikace suché. Jinak tomu je ale ve stínu. Zde se může celodenně držet vlhkost a hrozí namrznutí vozovky.

 

Foto: HZS, PČR a M.P.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA