Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nehodu u Lipiny zavinil nezkušený řidič

date_range 24.Lis, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Ve středu 24. listopadu krátce před šestou hodinou ráno obdrželi hasiči datovou větou od ZZS Zlínského kraje informaci o dopravní nehodě osobního automobilu značky Škoda Felicia a linkového autobusu mezi obcí Lipina a Valašské Klobouky. Informoval o tom Vít Rušar z Krajského střediska hasičů ve Zlíně.

„Na místo postupně vyjely jednotky profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a Slavičína, které posílily jednotky dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk a Slavičína. Na místě byl zjištěn vzájemný střet vozidel. Řidič osobního automobilu byl s lehkým zraněním předán do péče zdravotníků," sdělil Rušar. Náraz však zcela zdemoloval přední část osobního vozu, které skončilo na protější straně silnice.  

 

foto St.Fuks    více fotek (HZS Zlínského kraje + PČR Zlín)

 
Ranním autobusem cestovalo celkem 13 osob. Kromě jednoho lehčího zranění se ostatním nic nestalo. Autobus však sjel do příkopu a naklonil se tak, že nebylo možné otevřít dveře. „Naši hasiči pomocí krumpáčů a lopat odkopali zeminu v blízkosti dveří, které byly pak otevřeny a všichni cestující v pořádku opustili vozidlo," dodal Vít Rušar.

Komunikace byla několik hodin zcela neprůjezdná. 

AKTUALIZACE:
Nehodu podle policistů zavinila jízda nezkušeného řidiče, který vlastní řidičské oprávnění teprve měsíc a půl. „Osmnáctiletý mladík jel na své schopnosti příliš rychle. Jízdu nezvládl, jeho Felícia dostala smyk a skončila v protisměru. Tam se čelně srazila s autobusem," informovala mluvčí policistů Jana Bartíková.

Postih řidiče bude podle Bartíkové záležet na zdravotním stavu zraněných a na výsledcích vyšetřování. Policisté museli v místě nehody řídit dopravu více než čtyři hodiny. Škoda se odhaduje zhruba na 200 tisíc korun.

 
-red-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA