Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nejčastěji řidiči vloni bourali v pátek. Na silnicích kraje vyhaslo 8 životů

date_range 16.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: PČR

V roce 2019 řešili dopravní policisté na Zlínsku celkem 1590 dopravních nehod, což je o 117 dopravních nehod více než v roce 2018 a o 56 dopravních nehod více než v roce 2017. Mírně vzrostl také počet usmrcených a těžce i lehce zraněných osob při dopravních nehodách. Na Zlínsku zřejmě řidiči požívají alkohol více než na jiných místech Zlínského kraje, protože počet řidičů, kteří usedli za volanty svých automobilů pod vlivem alkoholu, je rovněž vyšší než v letech předchozích.

 

Při dopravních nehodách na Zlínsku zemřelo v loňském roce 8 osob, což je o jednu osobu více než v roce 2018. Těžké zranění potom utrpělo 53 (předloni 52) a lehké zranění 433 (předloni 426) osob.

 

Nejčastěji řidiči vloni bourali již tradičně v pátek, a to 281 krát, nejostražitější byli o víkendu, zejména v sobotu, kdy k nehodám došlo pouze 176 krát, v neděli potom 179 krát. Pátek je bohužel také tradičně nejtragičtějším dnem, protože v tento den zemřela na silnicích na Zlínsku polovina z celkového počtu usmrcených osob. Nejvíce nehod řešili policisté na suchých a neznečištěných vozovkách – 1218. Zimní počasí, sníh či led na vozovce, stálo za 61 nehodami a jízdu na mokré vozovce nezvládlo 302 řidičů.

 

Všech 9 (předloni 8) dopravních nehod na železničních přejezdech se opět obešlo bez úmrtí jejích účastníků, jedna osoba při nich byla zraněna těžce stejně jako předloni a 1 osoba byla zraněna lehce.

 

Bohužel je skutečností, že řidiči na Zlínsku stále nerespektují zákaz požívání alkoholu a drog před jízdou. Za volantem automobilu sedělo v roce 2019 celkem 88 opilých řidičů, kteří zavinili dopravní nehodu. Je to o 8 řidičů více než v roce předchozím. O 7 řidičů potom stoupl i počet těch, kteří nadýchali více než 1,5 promile alkoholu. Počet silně opilých řidičů, kteří zavinili dopravní nehodu, se zvýšil z 50 na 57. O 4 řidiče stoupl také počet těch, kteří zavinili dopravní nehodu pod vlivem drog, a to z 2 na 6 zfetovaných řidičů.

 

V loňském roce vzrostl také počet srážek s chodci, a to z 64 případů na 71 případů. 1 ze sražených chodců se už domů nevrátil, 9 z nich utrpělo těžké zranění a 65 chodců utrpělo při srážce zranění lehké. 18 z těchto nehod zavinili sami chodci, což je o 7 nepozorných chodců více než v roce předchozím, z toho se jednalo o 8 roztržitých dětí (o 5 více než v roce 2018).

 

Nesprávný způsob jízdy stál za celkem 818 nehodami, druhou příčinou zavinění dopravních nehod motorových vozidel je nepřiměřená rychlost (156 nehod) a třetí místo zaujalo nedání přednosti v jízdě (121 nehod). Nárůst o 86 případů evidujeme pouze u nesprávného způsobu jízdy, ostatní ukazatele vykazují mírný pokles.

 

Policejní preventisté společně s dopravními policisty a s pracovníky Besip realizují v průběhu celého roku nespočet dopravních akcí zaměřených na jednotlivé účastníky silničního provozu. Cílem tohoto působení je eliminovat jak počet dopravních přestupků, tak dopravních nehod.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi