Nejlépe si v krajské soutěži vedli Valaši

date_range 23.Čvn, 2014 featured_play_list Aktuality

Kategorii mužů ovládli hasiči z Juřinky, obhájci loňského krajského prvenství z Veselé skončili letos třetí. Čtvrtá příčka patřila Kunovicím. V kategorii žen zvítězily hasičky z Komárovic, jejich kolegyně z Vigantic skončily třetí. Vítězný tým z  Komárovic reprezentovala Petra Chovancová ze Sboru dobrovolných hasičů v Horní Lidči.

Nejlepší družstva, která v sobotní krajské soutěži uspěla, postupují na Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které se koná nadcházející víkend v Českých Budějovicích (27. – 29. června 2014). Kromě týmů byli hodnoceni také jednotlivci.

Mezi jednotlivci v kategorii žen jednoznačně vyhrála závod devatenáctiletá Petra Chovancová z Horní Lidče. Závodila v běhu na sto metrů překážek. A její čas 17.79 patřil mezi nejlepší. Petra je skvělou sportovkyní a její úspěchy dosahují celorepublikové úrovně. Byla také vybrána do reprezentačního týmu České republiky na Mistrovství světa v požárním sportu, které bude v polovině července ve Svitavách. Českou republiku bude zastupovat v kategorii juniorů. Před tím ovšem ještě musí stihnout Mistrovství České republiky a soustředění.

Petra Chovancová z Horní Lidče   foto Luděk Matocha více fotek

Protože Petra dosahuje skvělých výsledků a je zárukou úspěchu, půjčují se ji na závody i jiné týmy hasičů. V sobotu tak v krajské soutěži pomohla k vítězství týmu žen z Komárovic.

Požární sport je těžká atletika. Týmy musí během závodu zvládnout tři disciplíny. Štafetu na čtyři krát sto metrů, běh na sto metrů s překážkami a požární útok. Podstoupit takový závod by bez tvrdé přípravy a pravidelného tréninku nešlo. „Trénuji třikrát až čtyřikrát týdně. První se rozběhám, rozcvičím a pak si dám jednu až dvě rovinky kolem hřiště. Samozřejmostí je také kvalitní nacvičení techniky," říká Petra Chovancová. Ke sboru dobrovolných hasičů ji přivedl tatínek a svůj první závod běžela ve čtrnácti letech. Od té doby poctivě trénuje. Na Mistrovství České republiky v Českých Budějovicích poprvé poběží závod zvaný "věže".

Podle slov organizátorů Zlínský kraj patří mezi místa s největším počtem reprezentantů v hasičském sportu jak na celorepublikové tak mezinárodní úrovni.