Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nejlepší knihovnicí okresu je Marie Trčková

date_range 28.Bře, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Ve čtvrtek 23. března se ve společenském sále Masarykovy veřejné knihovny Vsetín sešli zástupci obcí okresu Vsetín, knihovnice a knihovníci a další hosté.

Jedním z významných bodů tohoto setkání bylo vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší knihovnice/knihovník okresu Vsetín za rok 2016.

Tuto soutěž každoročně organizuje a vyhlašuje Masarykova veřejná knihovna Vsetín. Její podrobnosti přiblížila vedoucí střediska regionálních knihovnických služeb vsetínské knihovny Věra Pelcová: „Práce knihovníků může být oceněna v rámci celostátních soutěží Obec roku nebo Knihovna roku. Tyto soutěže však mají celorepublikovou působnost, tudíž se týkají velkého počtu (cca 5500) knihoven. Smyslem našeho ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovníkům za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství přímo v okrese Vsetín. (V okrese Vsetín pracuje 78 knihoven). Naším cílem je vyzdvihnout práci a aktivity knihovníků našeho okresu. Některé knihovny zajišťují nepřebernou řadu aktivit i mimo půjčovní dobu, věnují se práci s dětmi, spolupracují s ostatními organizacemi v obci, a proto chceme ty nejlepší ocenit jak symbolickou odměnou, tak informováním veřejnosti o jejich úsilí." Od kdy jsou oceňování knihovníci okresu Vsetín? „Oceňování knihovníků v okrese Vsetín probíhá od r. 2009. Pro r. 2016 jsme trochu pozměnili pravidla. Nebyly rozhodujícím kritériem statistické výsledky, jako v minulosti, ale oceněn mohl být knihovník/knihovnice z kterékoli veřejné knihovny v okrese Vsetín. Ocenění mohlo být uděleno jak za celoroční kvalitní práci, tak také za jednorázový výrazný počin jako například práce s dětmi, aktivita při modernizaci, automatizaci, prezentaci knihovny, zajímavý nápad, ediční počin…). Udělují se maximálně 2 ocenění."

 Marie Trčková z Obecní knihovny Lačnov, získala ocenění za vzorné vedení knihovny    foto: MVK Vsetín

V letošním ročníku získaly ocenění tyto dvě knihovnice: Marie Trčková, Obecní knihovna Lačnov za vzorné vedení knihovny a podporu čtenářství v obci a Ivana Zelenková, Místní knihovna Mikulůvka za nadstandardní, samostatnou a kvalitní práci pro knihovnu a její čtenáře, konanou s velkým osobním nasazením.

Téměř šedesát přítomných starostů obcí a knihovníků okresu Vsetín přišla do sálu knihovny pozdravit místostarostka města Vsetín Simona Hlaváčová. V programu následovaly odborné příspěvky „Veřejné knihovny a jejich prostor – výsledky průzkumu prostorového a technického zajištění veřejných knihoven" zástupce Národní knihovny ČR Víta Richtera a „Na co si dát pozor při vybavování obecních knihoven" ředitelky vsetínské knihovny Heleny Gajduškové.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA