Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nejlepší objasněnost trestných činů mají policisté z našeho kraje

date_range 27.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Ve Zlínském kraji se v roce 2020 stalo 5 452 trestných činů, což je o 733 méně, než v roce 2019. Meziročně jde o pokles nápadu trestné činnosti o 11,9 procent. Vloni se podařilo v našem kraji objasnit 3 686 trestných činů a objasněnost tak dosáhla 67,61 procent. V loňském roce se policistům dodatečně podařilo objasnit dalších 420 trestných činů, jde o případy, které se staly v přechozích letech, celkově se tedy loni podařilo objasnit 4 106 trestných činů.

 

„Za loňský rok jsme dosáhli nejlepší objasněnosti v rámci ČR a obhájili jsme tak prvenství z let 2018 a 2019. Policisté našeho krajského ředitelství potvrdili svoji vysokou profesní úroveň, a to i ve ztížených kovidových podmínkách,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

Policisté našeho krajského ředitelství drží prvenství v objasněnosti již tři roky

V rámci Zlínského kraje, ale i v rámci celé republiky, došlo k výraznému snížení trestné činnosti. Hlavní příčiny lze spatřovat v mimořádných a krizových opatření a opakovaně vyhlašovanému nouzovému stavu kvůli pandemii koronaviru, která způsobila menší mobilitu osob na celém území republiky. „Na statistických výstupech má nepatrný podíl i novelizace trestního zákoníku, kdy u některých trestných činů došlo ke změně hranice výše škody z pěti tisíc korun na deset tisíc korun,“ vysvětlila Lenka Javorková..

 

Na pokutách policisté loni vybrali přes 20 milionů korun

 

Policisté ve Zlínském kraji v loňském roce řešili celkem 57 474 přestupků, což je o 11 804 méně, než v roce 2019. Největší podíl zaujímají přestupky v dopravě, kterých policisté řešili 43 021. V příkazním řízení, tzn. uložením pokuty, vyřešili 38 253 přestupků v částce 20 358 800 korun.

 

Ubylo řidičů pod vlivem alkoholu a drog

 

Policisté v našem kraji vloni přistihli 3 087 řidičů pod vlivem alkoholu a drog, což je o 328 méně, než předloni. Jak konstatoval ředitel krajského ředitelství plk. Jaromír Tkadleček: „Nejedná se o pokles výslednosti, ani lepší chování a přístup řidičů, ale jde o logický dopad kovidových opatření a jarní dočasné snížení policejní přítomnosti na silnicích. Alkohol a drogy za volantem patří ve Zlínském kraji k velkým problémům a policie se i nadále bude tomuto negativnímu jevu velmi výrazně věnovat.“

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA