Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nejlepší webové stránky v kraji mají Valašské Klobouky a Provodov

date_range 12.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Ocenění zástupcům měst a obcí, které se letos nejvýše umístily v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu, byla dnes slavnostně předána ve Zlíně. V kategorii měst zvítězily Valašské Klobouky, mezi obcemi se z prvenství radoval Provodov, cena za nejlepší elektronickou službu putuje do Zlechova. Všichni tři vítězové postupují do celostátního kola soutěže. Oceněným přišel osobně poblahopřát radní Zlínského kraje Petr Gazdík.

 

„Informovaný občan je spokojený občan a internet je bezpochyby čím dál důležitějším zdrojem informací pro veřejnost. Proto děkuji všem, kdo se dobře starají o chod a rozvoj webových stránek měst a obcí a naplno využívají možností, které tento způsob komunikace s občany skýtá,“ uvedl radní Petr Gazdík.

 

Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlášeno do něj bylo celkem 16 webových stránek měst a obcí a 6 elektronických služeb, které města nebo obce provozují.  U webových stránek hodnotila krajská odborná porota celkový dojem ze stránek, dále jejich ovladatelnost, přehlednost, informační hodnotu a také inovativnost. Valašské Klobouky a Provodov letos zejména díky výborné informační hodnotě a přehlednosti svých stránek. V kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City byly hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení. Porotu nejvíce zaujala kvalitně zpracovaná elektronická služba obce Zlechov, která umožňuje nejen nahlásit jakoukoliv závadu v obci, ale rovněž ji lokalizovat přesně na mapě a případně i přiložit fotodokumentaci.

 

„Ocenění nás velmi těší a zároveň nás motivuje k tomu, abychom na kvalitě našich komunikačních kanálů neustále pracovali. Usilujeme o aktuálnost, informační přínos i uživatelskou přívětivost,“ sdělila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

Předání cen v krajském kole soutěže, foto: Zlínský kraj

Do krajského kola soutěže byly přihlášeny také 3 projekty z oblasti turistických prezentací, které všechny postoupily do finále o Cenu ministryně pro místní rozvoj.

 

Krajské ceremoniály postupně probíhají během února a března. Vítězové v jednotlivých kategoriích postupují do celostátního kola soutěže, jehož výsledky budou slavnostně vyhlášeny v Hradci Králové v pondělí 1. dubna.

 

Výsledky krajského kola – Zlatý erb 2019

 

Nejlepší webové stránky města
1. Valašské Klobouky
www.valasskeklobouky.cz
2. Uherské Hradiště
www.mesto-uh.cz
3. Vsetín
www.mestovsetin.cz

 

Nejlepší webové stránky obce
1. Provodov
www.provodov.cz
2. Kaňovice
www.kanovice.cz
3. Podhradí
www.obec-podhradi.cz

 

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba
1. Zlechov: Hlášení škody
www.obeczlechov.cz/hlaseni-skody/
2. Břest: 100 let republiky v Břestě
www.obec-brest.cz/historie/100-let-republiky-v-breste/
3. Uherské Hradiště: GIS Města Uherské Hradiště
gis.mesto-uh.cz/

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi