Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Největší slavičínské sídliště čeká nové veřejné osvětlení

date_range 17.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Je to malý krůček pro obyvatele, ale velký pro město. Tak shrnulo vedení Slavičína svůj nejnovější projekt. Jde o výměnu svítidel veřejného osvětlení na největším tamním sídlišti Malé Pole.

 

„Na sídlišti jsem vyrostl a tato světla tu jsou odjakživa, takže už vážně potřebovala výměnu. Navíc obsahují nevyhovující sodíkové výbojky, které jsou nákladné na provoz,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

 

Projekt řeší kompletní výměnu 128 kusů stávajících svítidel za nová svítidla s technologií LED s výbavou pro bezdrátový sběr dat na centrální dispečink veřejného osvětlení současně s výměnou zapínacího místa, které bude vybavené pro bezdrátový sběr dat ze všech svítidel a samotného rozvaděče.

 

Uspoří peníze ze elektřinu a bude se regulovat na noc

 

Pro město jde o vítanou úsporu v době vysokých cen za elektrickou energii a v tomto trendu chce pokračovat i dále. „Je to počátek modernizace soustavy veřejného osvětlení ve městě, na kterou chceme navázat 2. etapou. Ta by obnášela výměnu svítidel v Divnicích a na Vláře,“ nastínil slavičínský starosta.

 

Všechny nová svítidla LED budou umístěna na stávající podpěry – stožáry veřejného osvětlení. Svítidla budou vybavena držákem, který bude umožňovat jejich nastavení do vodorovné roviny. Budou vybaveny i chytrou technologií, která umožňuje komunikaci s rozvaděčem a regulaci v rozmezí 60 % – 100 %. „V době minimálního provozu v nočních hodinách budeme svítidla regulovat na 40 %,“ upřesnil starosta Chmela.

 

S pracemi se začne v následujících měsících, jakmile to umožní počasí a nebudou mrazy. Projekt je podpořen z dotačního programu Státního fondu životního prostředí částkou ve výši 904 096 korun. Celkové náklady budou necelé 2 miliony korun bez DPH.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA