Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Někdo poničil označníky u Pulčínských skal

date_range 29.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jeden z označníků na cestě k ledopádům. Foto: archiv redakce

Policie řeší poničení označníků v Národní přírodní rezervaci Pulčín-Hradisko, která je široké veřejnosti známá díky ojedinělému skalnímu městečku. V tomto období lidé navštěvují Pulčín, také kvůli ledopádům, které vznikají u kaňonu Ancona. Bohužel zřejmě některý z nich záměrně poškodil dvě cedule.

 

„Jedná se o cedule se státním znakem a doplňkovou tabulkou. Jeden označník (předposlední před ledopády) byl vyvalený a opřený o strom, druhý těsně před Anconou, byl vytržený z betonového základu a rozštípnutý. Kovový svorník byl zahozený asi 30m mimo,“ popsal dobrovolný strážce CHKO Beskydy Jaromír Navrátil.

Jeden z poškozených označníků. Foto: Jaromír Navrátil

K události mělo dojít v době od 21. do 27. 3. 2021 a vzhledem k tomu, že označníky jsou státním majetkem, byl případ ohlášen Policii ČR. „Prozatím neznámý pachatel v průběhu uplynulého týdne poškodil dva označníky a způsobil tak škodu předběžně odhadnutou na pět tisíc korun. Věc policisté šetří jako přestupek proti majetku, za což hrozí až padesátitisícová pokuta,“ uvedl k případu mluvčí vsetínských policistů Petr Jaroš.

 

Poškozené označníky. Foto: Jaromír Navrátil

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA