Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Některé obce se ráno ocitly bez elektrického proudu. Odpoledne začne silně foukat vítr

date_range 01.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality

V pátek kolem půl sedmé ráno došlo k výpadku dodávky elektrické energie ve Francově Lhotě, Střelné, Študlově a části Valašských Příkaz. Jednalo se o poruchu izolátoru. Francova Lhota už je připojená, bez proudu jsou ještě dvě trafostanice ve Střelné. Předpoklad plného obnovení dodávek je kolem poledne,“ uvedl pro server regionvalassko.cz mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol. O půl jedenácté byla závada již opravena a ve všech dotčených obcích proud již funguje.

 

Šlo o běžnou poruchu, která neměla žádnou souvislost s počasím. Od odpoledne začne ale v Jeseníkách a Beskydech foukat silný jihovýchodní, postupně jižní vítr s nárazy až 110 km/h. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav a platí od pátku 1. 2. 2019 16:00 do soboty 2. 2. 2019 14:00. „Na situaci se chystáme, energetici budou v pohotovosti připraveni dle potřeby vyrazit do terénu,“ ubezpečil Vladislav Sobol.

Ilustrační foto, zdroj: Skupina ČEZ

Silný vítr může dělat problémy nejen v energetice. Hrozí poškození stromů a lesních porostů, možné jsou i menší škody na budovách. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA