Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nemocnice pozastavily plánované operace

date_range 12.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vsetínská nemocnice. Foto: archiv redakce

Pouze akutní péči začaly od pondělí 12. října 2020 poskytovat všechny nemocnice Zlínského kraje, důvodem je rostoucí počet lidí nakažených koronavirem. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Vsetínská nemocnice a také Kroměřížská nemocnice pozastavily všechny plánované operace, připojily se tak k Uherskohradišťské nemocnici, která plánovanou neakutní péči omezila už na začátku tohoto týdne. Na nemocničních lůžkách v Uherském Hradišti, Zlíně a Kroměříži je aktuálně hospitalizováno 114 covid pozitivních pacientů, tři desítky z nich jsou na umělé plicní ventilaci.

 

„Mezi nemocnicemi jsme si rozdělili úkoly a máme vyčleněné lůžkové kapacity i dostatek ochranných prostředků. V tuto chvíli je pro nás nejdůležitější, abychom měli také dostatek zdravotníků, kteří budou o akutní a o covidové pacienty pečovat. Plánované výkony proto musíme zastavit, abychom měli volné ruce pro přesuny personálu mezi odděleními podle aktuální potřeby,“ vysvětlil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Ilustrační foto: archiv Vsetinské nemocnice

Ze 114 aktuálně hospitalizovaných covidových pacientů jich 60 leží v Uherskohradišťské nemocnici, 42 v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a 12 v Kroměřížské nemocnici. Původně měla covidová lůžka pro pacienty z celého kraje vyčleněna pouze nemocnice v Uherském Hradišti, na přelomu září a října je vzhledem k nárůstu počtu případů otevřely i všechny další nemocnice. „Jen ve Zlíně se patnáctilůžková stanice s lůžky vybavenými kyslíkem během týdne naplnila, proto jsme pro covidové pacienty vyčlenili ještě celý sedmnáctý pavilon, kde máme k dispozici dalších třiatřicet lůžek. Jsme připraveni tuto kapacitu v případě potřeby ještě rozšířit,“ ujistil Radomír Maráček.

 

Plánované neakutní výkony začnou nemocnice ve Zlíně, Vsetíně a Kroměříži odkládat od pondělí. „Opatření bude zatím platit čtrnáct dnů a podle aktuální situace potom plánované výkony případně znovu spustíme,“ doplnil předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje s tím, že lidé by měli omezit návštěvy nemocnic i z důvodu plánovaných kontrol a raději nezbytnost takové kontroly předem telefonicky konzultovat s konkrétní ambulancí.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA