Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Chřipek rapidně přibývá. V nemocnicích platí zákaz návštěv

date_range 01.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Vzhledem k vzestupu počtu nemocných s akutními respiračními infekcemi a na základě doporučení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje vyhlašují nemocnice až do odvolání zákaz návštěv pro všechna lůžková oddělení. Zákaz se od soboty 1. února týká všech čtyř nemocnic Zlínského kraje.

 

Jak informovala ředitelka protiepidemického odboru KHS ZK MUDr. Jana Hošková, v 5. kalendářním týdnu 2020 došlo na území Zlínského kraje k vzestupu hlášených akutních respiračních infekcí (ARI) o 41%, přičemž celková nemocnost dosáhla ke dni 31. 1. 2020 hodnoty 1951/100 000 obyvatel. Výrazný vzestup byl ve výskytu chřipkových onemocnění (ILI), a to o 218 %.

Nemocnice Vsetín

„Takový vývoj jsme očekávali, chřipek bohužel opravdu rapidně přibývá a nezvykle teplý leden k tomu jen přispěl. Zákaz návštěv je pro pacienty i jejich blízké vždycky nepříjemný, proto jim děkujeme, že situaci chápou. Jde přece jen o zdraví našich pacientů, jejich stav by se případným přenosem infekce zvenčí mohl zkomplikovat, čemuž chceme tímto opatřením předejít,“ vysvětlil důvody vyhlášení plošného zákazu Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

 

Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních platí od pátku 31. ledna v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a také Kroměřížské nemocnici, od soboty 1. února 2020 pak kromě Vsetína také v Uherskohradišťské nemocnici.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA