Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nepřizpůsobiví narušovali klid na koupališti

date_range 28.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv města Vsetín

Nepříjemnou situaci musela řešit vsetínská radnice, respektive Vsetínská sportovní, která provozuje venkovní koupaliště Pod Pecníkem ve Vsetíně. Hned v první víkend provozu zde totiž docházelo k porušování návštěvního řádu skupinou nepřizpůsobivých obyvatel a ke konfliktům s ostatními návštěvníky i zaměstnanci bazénu. Vsetínská sportovní proto situaci vyřešila zaměstnáním dvou organizačních pracovníků, kteří zde budou mít v náplni práce dohled na udržování pořádku.

 

Vsetínská sportovní naplánovala otevření koupaliště na sobotu 18. června s tím, že je na provoz vše perfektně připraveno, včetně nových aktivních plavčíků či stánku s občerstvením. Hned první den, kdy počasí vyšlo na jedničku a bazén zaznamenal vysokou návštěvnost, však došlo k několikerému narušení klidné atmosféry koupaliště. Skupina návštěvníků opakovaně vnášela potraviny a nápoje ve skle až do prostoru bazénu, nedbala upozornění a pokynů plavčíků, nebyla vhodně oblečena a rušila okolí nadměrným hlukem. „Další problémy vznikly v zázemí koupaliště, kde někteří z těchto návštěvníků v teenegerském věku obtěžovali ženy převlékající se v kabinkách či záměrně znečisťovali toalety a sprchy,“ uvedl jednatel Vsetínské sportovní a místostarosta Tomáš Pifka. Na místo byla v průběhu dne celkem čtyřikrát přivolána hlídka městské policie, která situaci řešila, ale po jejím odjezdu se stav vždy opět vyhrotil. V neděli se pak situace opakovala, což jistě nepřispělo k pozitivní náladě ostatních návštěvníků koupaliště.

 

Vedení Vsetínské sportovní proto situaci řešilo, a rozhodlo se přijmout razantní opatření, která by měla už od pátku 24. černa přinést zlepšení situace. „Na koupališti budou po celou provozní dobu přítomni dva pracovníci, kteří se zaměří na dodržování pořádku, aby se všichni mohli cítit bezpečně a užít si koupání. V případě nedodržení návštěvního řádu budou narušitelé vyvedeni mimo areál,“ upřesnil opatření místostarosta Tomáš Pifka.

 

Místostarosta dále upozornil návštěvníky bazénu i ostatní občany, aby nevstupovali na lávku přes Bečvu u průmyslovky. „Most, který je v havarijním stavu, je uzavřen, probíhají zde stavební práce a je zakázáno na něj vstupovat. Návštěvníci koupaliště by měli využít přístupových tras přes lávku v Panské zahradě, lávku přes Jasenický potok v ulici U Koupaliště od Smetanovy ulice nebo po chodníku kolem Kostka školy od křižovatky U Růžičků,“ řekl Tomáš Pifka.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA