Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Neřestný pyžamový čaj o páté v Janové

date_range 26.Lis, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Jestliže vyhlásíte jako téma tanečně-zábavného večera něco společného s pyžamy, tak je v Česku, a na Valašsku zvláště, jisté, kde to všechno skončí.

Už jenom kdyby se český dvojsmyslný myslitel dopátral anglického výrazu pyjamas nebo německého Pyjama, zcela určitě by v mžiku věděl, jak zní předpona v tomto slově po česku. A myšlenkový proud by byl nasměrován v mžiku tím nejoblíbenějším směrem, pro který se za velkou louží už skoro popravuje a jejž intelektuální nadlidi zvaní jinak kostky ledu, označují jako pokleslý humor. Ale když je součástí výzdoby i stará ocelová a hezky rozvrzaná postel, neodolá ani mysl největšího askety, aby nezabloudila do příjemných stránek lidského bytí. Veškeré úžasné chvíle podvečera můžete vidět ve fotogalerii, jejíž odkaz naleznete pod fotografií v článku.

Neřestný pyžamový čaj o páté                    foto: Radomír Dolanský                     fotogalerie

V pátek již před pátou odpolední v ústavu v Kroměříži drnčel jeden telefon za druhým, že by v Janové měli několik desítek nových případů pro tamní léčitele duše. Plný sál hostů v pyžamech a nočních košilích. Nicméně MUDr. Chocholoušek turisty z Janové velmi dobře zná a ví, čeho jsou schopní. Takže zrušil poplach a vše uvedl do bdělého stavu očekávání jiných příjmů. Jak už to v pátek bývá, když si národ vymývá mozky od celotýdenní dřiny pro kapitalistu, sociální odměny pro lidi, kteří celoživotně dovedou utíkat před prací a skvělé almužny pro majitele ubytoven. Zbylé drobáky stačí právě tak na výplach mozku a v pondělí opět hákovat pro výše uvedené šťastlivce.

Neřestný pyžamový čaj o páté                    foto: Radomír Dolanský                     fotogalerie

V sále kavárny v Janové mezitím probíhala veleúspěšná přehlídka nočních spacích modelů převážně z poloviny 20. století. Noční košile, které by v nouzi po bouři zachránily leckterou plachetnici nebo hřejivá panská pyžama, která již od pohledu naháněla hrůzu při vzpomínce na čtyřicetistupňová letní vedra. Nezbytné natáčky ve vlasech žen nebo apartní papučky používané krátce před spaním. V sále bylo k nalezení i několik smaltovaných nočníků s různými ozdobnými motivy. Nalezly se i vzácnosti: Například keramický bažant, kterého určitě nedonesl žádný myslivec.

Jak plynul čas, opadával ostych a při křepčení na tanečním parketu se tu svezla košilka z ramen, tu triko jako vlajka třepetalka vlálo nad hlavami tanečníků. Děly se věci různé, na které by na televizním přijímači vyskočila dříve známá hvězdička u pořadu nevhodného pro mládež. Ty doby jsou samozřejmě již dávno pryč, poněvadž dnešní prvňáci toho o životě vědí více, než jejich prarodiče zažili za celý život. Křepčení do sálu přilákalo dokonce i pana krále v modré spací čepičce. Teprve nedávno předal žezlo vlády nad obcí, tak si přišel užít výhod důchodu.

Neřestný pyžamový čaj o páté                    foto: Radomír Dolanský                     fotogalerie

Samozřejmě, že na čaji o páté v Janové nesmělo chybět rozdávání dárečků za lístečky, které sami sobě a s pomocí turistů dávají účastníci proslavené párty. Po odpočinkové mezihře opět hrábl do klaviatury na místní akci již dobře známý Josef Filgas a taneční parket se zaplnil pyžamy a nočními košilemi.
Nicméně účastníci již začali pomalu přemýšlet co na sebe, protože 8. února 2019 přivítá všechny možné zájemce z daleka i blízka kavárna v Janové k čaji o páté v oděvech na téma Dělníci, Rolníci a Pracující inteligence.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA