Nevšová vystavila Štítné n/Vl v poháru stopku

date_range 01.Zář, 2017 featured_play_list Aktuality

Velmi sledované utkání ze strany veřejnosti, před rekordní účastí cca 350 diváků, začalo náporem mužstva Štítné nad Vláří, hrající o třídu výše. Hráči Krajského přeboru byli rychlejší na míči, dobře kombinovali a Nevšová se nedokázala vymanit z tlaku. To také vyústilo hned v úvodu v branku, kdy se hosté z rohového kopu ujali vedení. I nadále byli lepším týmem a tvořili hru. Dostali se postupně do dalších šancí, ty však trestuhodně neproměnili. Zápas v prvním dějství byl velice emotivní až vypjatý, obě mužstva hrála na maximum, což bylo spojeno s řadou faulů, kdy oba týmy obdržely do poločasu hned tři žluté karty. Nevšová se postupně oklepala z tlaku a začala se dostávat do pokutového území hostů, kdy po jednom z průniku Romana Vašičky byl tento v pokutovém území faulován a nařízen pokutový kop. Ten proměnil kapitán týmu Peter Stratený a srovnal poločasové skóre na 1-1.

Zápas v prvním dějství byl velice emotivní až vypjatý      foto: Radek Holík          fotogalerie

Druhá půle již začala vlažněji, domácí i hosté ve snaze neudělat chybu spíše pozorně bránili, hra se kouskovala, ale vyložené šance si nikdo ze soupeřů nevytvořil. Za zmínku stojí trestný kop, který zahrával domácí Petr Karmazín, jeho přesnou střelu k tyči však gólman Vaculík kryl. Štítná měla v závěru utkání tlak, zahrávala rohové kopy i řadu autů v blízkosti pokutového území, ale Nevšová dokázala remízový výsledek ubránit. Následovaly pokutové kopy, kdy postupně Stratený, Tomšů, Foltýn i Fuksa nezaváhali, hosté však hned u první penalty ztroskotali, kdy kapitána Vaculíka vychytal zkušený gólman Nevšové Dušan Konečný a následně i další pokutový kop zneškodnil.

Nevšová tak pokračuje ve své pohárové krasojízdě, kdy se utká v semifinále se soupeřem z nedalekých Luhačovic, ale to až na jaře roku 2018.

Nevšová – Štítná nad Vláří 2-1 (1-1)

Branky: Stratený Peter z penalty – Chovančík Lukáš