Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nezkušený mladý řidič havaroval. Byl opilý

date_range 28.Pro, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
V úterý 27.prosince v devět hodin večer havaroval do potoka v Novém Hrozenkově velmi mladý nezkušený řidič, který byl opilý. „Řidičský průkaz měl teprve necelé tři měsíce. Při své poměrně riskantní jízdě, kdy jel rychle a navíc posilněn alkoholem, naštěstí nikoho nezranil," uvedla mluvčí vsetínských policistů Lenka Javorková.

Letos v září mu bylo osmnáct let, tentýž měsíc získal řidičský průkaz. Je tedy zřejmé, že s řízením vozidla nemohl mít prakticky žádnou zkušenost, a navíc se zachoval velmi nezodpovědně.

„Požil alkohol a usedl za volant. Při projíždění obcí Nový Hrozenkov nezvládl vlivem nepřiměřené rychlosti jízdu po kluzké vozovce a po projetí zatáčky vyjel s Fordem Escort vpravo mimo silnici a havaroval do potoka," popsala mluvčí.

 

foto PČR Vsetín

 
Auto mladého řidiče se převrátilo na střechu. Mladík cestoval ve voze naštěstí sám a při nehodě nebyl nijak zraněn. Náhodný svědek přivolal na místo policisty ze skupiny dopravních nehod, kteří havárii zadokumentovali.

„Podle provedené zkoušky měl řidič v dechu 1,34 promile. Po dechovém testu na alkohol se v nemocnici podrobil odběru krve. Kolegové mladíkovi z Pstruží na Frýdecko-Místecku zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz," dodala Lenka Javorková.

Nezodpovědný mladý muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do tří let.

 
-red-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA