Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Neznámá látka na hřišti v Petrůvce. Hasiči měli cvičení

date_range 14.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Cvičení v obci Petrůvka. Foto: HZS

V neděli dopoledne mohli být svědky cvičení obyvatelé obce Petrůvka, kam vyjeli hasiči ze stanic Luhačovice a Slavičín k hlášenému úniku neznámé látky, která se měla podle oznamovatele nacházet v prostoru hřiště.

 

„Cílem cvičení bylo prověřit teoretickou a praktickou stránku odborné přípravy a schopnosti velitelů jednotek požární ochrany při řízení zásahu u výskytu neznámé nebezpečné látky. Hasiči si s tímto úkolem hravě poradili,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Ochranný protichemický oblek chrání zasahující hasiče proti nebezpečným plynům, aerosolům, kapalinám i prachu.  Zásahy v této ochranné pomůcce jsou považovány za nejnáročnější. Je to dáno i tím, že samotný protichemický oblek váží přibližně 10 kg, může v něm dojít i k přehřátí organismu a ukáže se zde i fyzická zdatnost hasičů.

 

Cvičení na Petrůvce. Foto: HZS

 

Hasiči absolvují v průběhu roku různé druhy cvičení.

 

Záchrana osoby z výšky ve Slopném

 

Náplní dalšího cvičení, které probíhalo koncem listopadu ve Slopném byla improvizovaná záchrana a transport osoby v bezvědomí z výšky. „Je nezbytně nutné, aby všichni hasiči uměli zasáhnout i bez pomoci lezecké skupiny tzv. hasičů lezců, kteří mohou zasahovat v daný okamžik u jiné události,“ vysvětlila Lucie Javoříková.

Cvičení v obci Slopné. Foto: HZS

V rámci cvičení hasiči vyzkoušeli několik variant transportu, tedy snesení pacienta z výšky na zem a zde předat do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Jednalo se tak například o snesení osoby s využitím nosítek či bez nich za pomoci nastavovacích žebříků.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA