Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Noční liga pokračovala soutěží v Mirošově

date_range 02.Srp, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu 27.7.2013 uspořádal sbor dobrovolných hasičů z Mirošova 4. ročník noční hasičské soutěže O putovní pohár SDH Mirošov. Za teplé letní noci se na start postavilo 38 družstev zápolících o body do Jihovalašské ligy nočních soutěží.

Celou akci ve 21:30 zahájil nástup soutěžících a následná porada velitelů. Jako první se na závodní plato chystaly Vrbětice. Vedoucí tým JLNS opět útočil na přední pozice, ale prostřik na levém proudu stačil na místo těsně pod stupni vítězů s časem 16:35s (PP 15:58s). Druhým týmem, jak na startovní listině, tak i ve výsledném pořadí, se stalo překvapivě domácí družstvo. Mirošovští se ničeho nezalekli a za podpory místních fanoušků i přes mírný prostřik na levém proudu dosáhli časem 15:53s (PP 15:05s) již po třetí na vlastní půdě na stříbrnou příčku. Po domácích následoval pokus Bratřejovského A, který však ve výsledkové listině zapsal písmeno N za nenašroubovaný koš. Dalším „ENKEM" se prezentoval i Brumov. Jejich skvěle rozběhlý útok na první pozici zastavilo selhání techniky. Levý proud se s hodnotou 14,66s stal nejrychlejším sestřikem celého klání, pravý po roztržení hadice svůj terč nesestřelil. Pátý startující tým z Vysokého Pole stejně jako v minulém kole chtěl brát co nejvíce bodů. Jejich levý proud (15:12s) by jim prvenství zajistil, rozhodl však pravý a to s časem 15:66s znamenalo krásné bronzové umístění.

Po nezdařeném pokusu Smoliny, jejíž strojník zchybil na spoji hadic C (18:66s LP 18:11s), následovaly nejrychlejší pokusy obou kategorií. Nejprve Mladcová bezchybně sestřelila za 15:25s (LP 15:13s) a podruhé si tak odvezla putovní pohár. O stupních vítězů v mužské kategorii se tedy rozhodlo za pouhých sedm startujících družstev. Posléze jako první v ženách zaútočily Drnovice. Ty se časem 19:50s zařadily na vedoucí pozici, ze které je už nikdo nesesadil. Jejich pravý proud se stal zároveň nejrychlejším ženským sestřikem a to za čas 18:42s. Lidečko i přes problém na stroji, který v polovině útoku přestal běžet tak, jak by měl, uzavřelo první pětku s časem 16:45s (PP 15:61s). Bratřejovské ženy také zradila technika. Jejich pokus porazit Drnovjanky a udržet se tak ve vedení JLNS skončil, bohužel ne poprvé, roztrhaným béčkem před rozdělovačem.

Muži ze Štítné zchybili na koši i na stroji a jejich čas 23:28 (LP 21:85) stačil na 15. pozici. Vlachovice zaváhaly mírně na koši a rozdělovač také nebyl ideální. Čas 19:83s (LP 19:30s) zajistil 12. místo. Další ženy na startovní čáře byly z Vysokého Pole. Těm se i přes vteřinový prostřik podařilo urvat bronzovou příčku časem 21:83s (PP 20:82s). Následný pokus mužů z Drnovic skončil už v kádi, když se košařovi nepodařilo našroubovat koš. Bratřejovské B téměř pravidelně v JLNS poráží své A a v Mirošově tomu nebylo jinak. Jejich výkon bohužel pro velký prostřik nepatřil k nejlepším. Výsledný čas 19:19s (LP 16:86s) znamenal 9. místo.

Dalším, kdo chtěl brát co nejvíce bodů, byl Nedašov. Jejich pokus bohužel skončil písmenem N poté, co levý proudař zaspal na základně a nedokázal být včas u terčů. Toto zaváhání je bude určitě mrzet, jelikož pravý proud byl shozen za 15:08s. Ženy z Loučky po dvousekundovém prostřiku dosáhly na 7. místo časem 23:92 (PP 21:89). Muži z Horní Lidče poslali do vody pouze koš bez savice a zapsali další písmeno do konečného pořadí. Potečané nechali svůj pokus na terčích a dokončili za 19:78s (PP 17:49s). Nevšová vyslala pouze své B, které po problémech na koši uzavřelo první desítku časem 19:69s (PP 19:23s).

Noční hasičská soutěž v Mirošově    foto Martin Húšť    více fotek

Následovala série šesti útoků v ženské kategorii, kterou zahájilo Lačnovské B. Jejich závodnice zdolaly terče za 22:57s (PP 22:53s) a odvezly si tak nepopulární bramborové umístění. Horní Lideč nechala lepší umístění na pravém terči s časem 22:63s, kdy na levém měli ženy sestřeleno za 20:87s. Mladé hasičky z Valašských Příkaz svůj dobře rozběhlý pokus nedokončily z důvodu vypojení hadice C z rozdělovače. Ženy z Nedašovy Lhoty nenabraly ideální množství vody do stroje. Tuto chybu poté ještě potuplovaly na pravém terči časem 23:42s (LP 20:70s). Podobný prostřik předvedly i Vlachovjanky na stejném proudu, kde se uvezla proudařka (26:28s, LP 24:30s). Velké Karlovice dokončily až za 34:10s (PP 33:93s) po zdlouhavém šroubování koše.

Muži z Nedašovy Lhoty podobně jako jejich ženy nenabrali vodu a tomu odpovídal i čas 17:03s (PP 16:95s). Hřivínův Újezd – Kaňovice prostříkal šance na lepší umístění shodně na obou terčích za 16:55s (6. místo). Tichovjanky dokončily svůj pokus v čase 24:61s (PP 22:83s). Zádveřičtí hasiči po chybě na koši dosáhli čas 20:92s (LP 20:45s). Lačnovské A nepředčilo svým výkonem sokyně z B týmu, když po nespojení hadic C závodnice útok vzdaly. Další, komu se podařilo dokončit a to i přes chybu na koši byly Sehradice časem 23:17s. Tichov zapsal u své kolonky v mužích písmeno N za nezapojenou proudnici. Bezchybným pokusem se prezentovaly zástupkyně Vsetínské hasičské ligy, ženy z Hovězí, které časem 20:98s (PP 20:62s) braly stříbro. Tým mužů z Francovy Lhoty využil možnosti půjčení závodníka a to na pravý proud. Ten však při výběhu ze základny zakopl o rozmotávající se hadici a pokazil tak dobře rozběhlý útok. Jejich levý proudař sestřelil za 17:61s, pravý už však doběhnout nedokázal. Předposledním mužským týmem byl Zděchov. Tomu se nezdařilo nabrat vodu napoprvé, což znamenalo výsledný čas 39:01 a 16. místo za poslední dokončený útok. Ženskou kategorii ukončila Francova Lhota písmenem N po nespojení hadice C stejně jako v případě Lačnova A. Celé klání zakončili muži z Valašské Senice, kterým se nepodařilo sestřelit levý terč, což znamenalo zapsání do listiny písmen.

Průběžně prvním týmem JLNS jsou tedy stále Vrbětice s 63 body. Na druhé místo postoupilo Lidečko se 41 body. Dalším postupujícím v tabulce je Vysoké Pole, které se vyhouplo ze sedmé na třetí příčku s 38 body. Bratřejovské B popošlo o jeden stupínek nahoru s 35 body. Na pátém děleném místě je Nedašov společně s HUK. O bod za nimi je Brumov (31b) a v těsné blízkosti se drží na dalším děleném osmém místě Bratřejov A s Mirošovem (oba 28b), který poskočil z 12. místa. Top 10 uzavírá Francova Lhota s 22 body.

U žen probíhá nadále boj o první místo, kde se na první příčku posunuly zpět Drnovice (26b) před Bratřejov (20b). Třetí zůstává nadále družstvo z Loučky s 16 body. Na čtverku postoupilo Vysoké Pole (14b) a první pětku uzavírá Újezd společně s Lačnovem A a 13 body.

Další, již předposlední páté kolo se bude konat tuto sobotu 3.8.2013 od 21:00 v Drnovicích na fotbalovém hřišti místní TJ. Na I. ročník noční soutěže s názvem O pohár SDH Drnovice je nyní přihlášeno 45 družstev. Pro ně a především pro diváky si pořadatelé připravili bohaté občerstvení. Celou akci bude nejen komentovat, ale i hudebně doprovázet DJ Řepa až do brzkých ranních hodin.

Hasičský víkend bude dále pokračovat v neděli, kdy se konají další dvě soutěže v blízkém okolí. Prvním kláním je již 44. ročník hasičské soutěže O putovní pohár Čertových skal v Lidečku, který je zařazen do Vsetínské hasičské ligy. Druhou soutěží je 2. ročník denní soutěže v požárním útoku O putovní pohár starosty obce a SDH Poteč.

Martin Hověžák

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA