Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Noční stopu vyhrál Radek Bačo z Klobouk

date_range 03.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Celkem 24 dětí a 110 dospělých se v sobotu 2. března ve Velkých Karlovicích postavilo na start nového závodu na běžkách nazvaného Noční stopa Valachy.

„Jak název napovídá, jeho zvláštností je doba konání v netradičním čase, tedy po setmění. Startovalo se po 18. hodině, menší sportovci soutěžili na kratších trasách do 1,5 kilometru a dospělí, vybavení čelovými baterkami, zdolávali trať v délce 15 kilometrů," uvedla Martina Žáčková z pořádajícího Resortu Valachy.

Absolutním vítězem se stal Radomír Bačo z Valašských Klobouk, který prolétl patnáctikilometrovou trať v čase lehce nad 41 minut.

foto Resort Valachy

„Jsme nadšení z počtu závodníků, jejich počet předčil naše očekávání. Snad se nám podařilo založit novou sportovní tradici," uvedl jeden z organizátorů Miroslav Zápeca.

Hlavní pořadatelem závodu byl Ski areál Razula, který je součástí karlovického Resortu Valachy. Na akci se podílela také obec Velké Karlovice. „Ta na území Velkých Karlovic udržuje 40 kilometrů běžeckých tras, které se v posledních letech stávají významným turistickým lákadlem.," doplnila Martina Žáčková.

Vždy v lednu obec pořádá také známý běžecký závod Karlovská 50 zařazený do prestižního seriálu Ski Tour. Letos zaznamenal rekordní návštěvnost 600 závodníků.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA