Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nová vozovka pomůže dopravě u Štítné

date_range 25.Lis, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Po téměř kilometr dlouhé rekonstruované vozovce mohou od pondělí 25. listopadu bez dopravního omezení jezdit motoristé na jižním Valašsku. Skončily zde totiž stavební práce na obnově silnice II/495 mezi obcemi Jestřabí a Štítná nad Vláří.

„Rekonstrukce silnice u Štítné nad Vláří byla jednou z investičních staveb Ředitelství silnic Zlínského kraje pro rok 2013. Konečná cena stavby činí 7,3 milionu korun. Akce je spolufinancována z Regionálního operačního programu Střední Morava. Dotace má činit 70 procent uznatelných nákladů," informoval radní Zlínského kraje zodpovědný za oblast dopravy Jaroslav Kučera.

Rekonstruovaný úsek silnice mezi Štítnou nad Vláří a Jestřabím   foto V. Cekota

Celková délka rekonstruované silnice je 853 metrů. Nová vozovka je vedena ve stávající trase, pouze směrová úprava oblouku v délce 170 metrů z původní trasy částečně vybočuje. Šířka komunikace byla sjednocena na 8 metrů (včetně krajnic) mimo obce a 7,5 metru v zastavěné části obce Štítná nad Vláří. Zajištěna musela být sanace nestabilních okrajů. Kraje vozovky se odtěžily a vytvořena byla nová konstrukce o tloušťce 45 centimetrů. Dále byly položeny nové živičné koberce, obnoveno odvodnění vozovky i dopravní značení.

„Není to první ani poslední zlepšení krajské silniční sítě v oblasti jižního Valašska. Pokud jde o investice, na této silnici II/495 jsme v roce 2011 za 76 milionů korun postavili nový most přes železniční trať u Bylnice a rekonstruovali navazující silniční úseky. O rok dříve došlo ke komplexní přestavbě mostu v Bojkovicích za 55 milionů korun. V příštím roce chceme v rekonstrukci této silnice pokračovat úsekem v Jestřabí a dále směrem na Rokytnici," uvedl Bronislav Malý z Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Jan Vandík

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA