Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nové víceúčelové sportovní hřiště vyroste ve Smolině

date_range 22.Úno, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Obyvatelé Smoliny a také další sportovci a spolky se mohou těšit na nové atraktivní zázemí pro sportovní vyžití. Město Valašské Klobouky uspělo s žádostí o dotaci, a tak začne chystat výstavbu víceúčelového hřiště s umělým povrchem v tamním fotbalovém areálu. Projekt v předpokládané hodnotě bezmála 3 miliony korun bude podpořeno dotací ve výši 60 % uznatelných nákladů. Realizaci odsouhlasilo na svém únorovém zasedání zastupitelstvo města.

 

„O nové sportoviště ve Smolině jsme intenzivně usilovali už od roku 2014, kdy jsme opakovaně podávali žádosti o dotaci do různých výzev. Díky schválení u Ministerstva pro místní rozvoj se nám záměr konečně podaří uskutečnit. Investiční akci mělo město takzvaně „pod čarou“, ale zastupitelé schválili jeho zařazení k realizaci ještě v tomto roce,“ sdělila starostka Eliška Olšáková.

Fotbalový areál ve Smolině

Nové hřiště o ploše téměř 650 metrů čtverečních bude uzpůsobeno pro malou kopanou, tenis, volejbal, basketbal a další pohybové aktivity. Povrch hrací plochy bude tvořit umělý trávník, běžecké dráhy pak dostanou povrch pryžový. Hřiště bude lemovat pětimetrové oplocení s mantinely a záchytnými sítěmi. Sportoviště osvětlí čtyři stožáry s LED svítidly. Součástí bude také nový mobiliář v podobě laviček, stojanů na kola nebo odpadkových košů, které budou moci využívat i návštěvníci přilehlého dětského hřiště.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA