Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Od 2. dubna nový parkovací režim ve Valašských Kloboukách

date_range 27.Bře, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Stávající stav parkoviště na Masarykově náměstí

Od 2. dubna 2024 bude v centru Valašských Klobouk platit nový parkovací režim, jehož cílem je podle vedení města zefektivnit provoz na Masarykově náměstí. Dlouhodobé parkování na základě parkovacích karet by mělo být přednostně nasměrováno na nově zbudované parkoviště u smuteční síně, které je v krátké docházkové vzdálenosti od náměstí. Další možností je využít parkování v ulici Soukenická.  V centru se tím uvolní kapacita parkoviště pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí za vyřizováním a parkují na kratší dobu. Novinkou je také systém vyřizování parkovacích karet. Zájemci mohou své žádosti předkládat do 21. března 2024 na oddělení dopravy. V případě převisu poptávky nad stanovenou kapacitu rozhodne o budoucích držitelích karet los.

 

„Masarykovo náměstí dnes trpí značnou dopravní zátěží, která v kombinaci s nepřehlednou organizací parkování způsobuje, že tento historicky cenný prostor a střed městské památkové zóny působí spíše jako jedno velké přeplněné a nepřehledné parkoviště. Potřebu nastavení nových pravidel jsme ve městě vnímali dlouhodobě, ale až s otevřením nového parkoviště u smuteční síně můžeme veřejnosti konečně nabídnout vhodnou alternativu k dlouhodobému parkování, které městskému centru odlehčí,“ vysvětlil starosta Josef Bělaška.

 

Nový parkovací režim pracuje se třemi zónami. Krátkodobé i dlouhodobé parkování se v nich bude řídit ceníkem, který schválila Rada města Valašské Klobouky na svém zasedání v úterý 12. března. Součástí ceníku je také nové nastavení systému prodeje parkovacích karet pro dlouhodobé parkování. Rada dále zařadila novou sazbu pro abonenty a usnesla se na zpoplatnění karet pro rezidenty v ulici Soukenická.

Nový parkovací režim pracuje se třemi zónami

Platnost aktuálně vydávaných karet bude od 1. 4. 2024 do 31. 3. 2025. Pro zónu III bude možné vydat kartu i s platností na 3, 6, 9 a 12 měsíců. Pro zónu I bude vydáno 30 karet, pro zónu II bude vydáno 40 karet. Pro zónu III kapacitní omezení stanoveno není. V případě, že počet žádostí přesáhne stanovenou kapacitu, bude o přidělení karet rozhodnuto losováním.

 

„Zájemci o parkovací karty pro zóny I, II a III mohou předkládat své žádosti na oddělení dopravy do 21. března. Formulář žádosti je k dispozici na oddělení dopravy a také elektronicky na webu města a je možné jej vyplnit, podepsat a v naskenované formě zaslat e-mailem na adresu drgova@mu-vk.cz. Žadatele budeme o vyřízení informovat,“ sdělila vedoucí oddělení dopravy Magda Drgová.

 

Dříve vydané parkovací karty lze užívat až do konce jejich platnosti. Vzhledem k omezenému počtu nově vydávaných parkovacích karet ale může nastat situace, že po vypršení platnosti nebude z kapacitních důvodů možné vydat majitelům další kartu, proto by měli zvážit podání žádosti v uvedeném termínu. Případné dotazy zodpoví oddělení dopravy.

 

Cena parkovacích karet

 

Zóna I (Masarykovo nám., před Českou spořitelnou, ul. Smetanova)

Rezidenti (obyvatelé s trvalým pobytem nebo vlastníci nemovitosti v zóně): 4 000 Kč/rok

Abonenti (podnikatelé se sídlem nebo provozovnou v zóně): 6 000 Kč/rok

Hosté: 8 000 Kč/rok

 

Zóna II (Masarykovo nám. – u kulturního domu, ul. Soukenická, Československé armády – u katastrálního úřadu)

Rezidenti: 2 000 Kč/rok

Abonenti: 4 000 Kč/rok

Hosté: 4 000 Kč/rok

 

Zóna III (ul. Hřbitovní, nové parkoviště u smuteční síně, u hřbitova, příjezdová ulice ke hřbitovu, před sportovní halou a jídelnou gymnázia)

Rezidenti: zdarma

Abonenti: 1 500 Kč/rok

Hosté: 1 500 Kč/rok

 

 

Parkování v okolí kostela

 

Bezprostřední okolí, které by mělo být důstojným veřejným prostorem, mnohdy připomíná spíše přeplněné a nepřehledné parkoviště. Do nepříjemných situací se tu dostávají i pěší návštěvníci bohoslužeb, kteří musí mezi chaoticky odstavenými auty kličkovat. Zaplněné prostranství před bočním vchodem také značně komplikuje průběh smutečních i jiných obřadů.

 

NEPARKUJTE PŘED KOSTELEM

 

Město Valašské Klobouky proto od dubna 2024 nastavuje nová pravidla, která okolí kostela zpřehlední a tomuto důležitému veřejnému prostoru navrátí důstojnost a přívětivý ráz. Vedení města věří, že upravené a reprezentativní okolí farního kostela bude vítanou změnou. Tou nejvýznamnější novinkou bude zákaz parkování v prostranství před hlavním i bočním vchodem do kostela a také v ulici Smetanova (mimo vyznačená parkovací místa). Pokud na bohoslužby přivážíte starší členy rodiny nebo osoby se ztíženou pohyblivostí, budete moci u kostela krátkodobě zastavit za účelem výstupu a nástupu.

 

 

 

Další podrobnosti o změnách v parkování ve Valašských Kloboukách najdete zde ve speciální sekci webu města.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA