Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nový pumptrack ve Vsetíně je již pro veřejnost v provozu

date_range 01.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nový pumptrack ve Vsetíně. Foto: město Vsetín

Na místě bývalých antukových kurtů u budovy průmyslovky Pod Pecníkem postavilo město Vsetín okruh s klopenými zatáčkami a pravidelnými vlnami, takzvaný pumptrack. Dráha, která je určena pro cyklisty, skateboardisty, ale i koloběžkáře, je již několik dní v provozu.

 

„Pumptracková dráha je vymodelována tak, aby na ní mohla jezdit co nejširší skupina uživatelů. U dráhy byl vybudován také nový mobiliář, včetně lavičky, cyklostojanu a odpadkového koše,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL) s tím, že vybudování sportoviště vyšlo městskou kasu na 2 miliony korun bez DPH.

 

V rámci realizace pumptracku došlo k opravě zpevněných ploch za střídačkami hokejbalového hřiště, stávající oplocení plochy bylo odstraněno a nahrazeno novým. Nejpodstatnější částí stavby bylo vybudování samotného oválu, jenž tvoří terénní vlny a klopené zatáčky s asfaltovým povrchem.

 

Pumptracková dráha je určena hlavně pro cyklisty, ale i pro koloběžkáře či skateboardisty, a lze ji projíždět bez šlapání či odrážení. Princip jízdy totiž spočívá v tom, že k udržení a dokonce zvyšování rychlosti je využíváno přenosu těžiště v předozadním směru, tak zvané pumpování. Tyto dráhy jsou oblíbené především u dětí a mládeže, jsou poměrně bezpečné, a zvyšují jistotu ovládání sportovního náčiní.

 

Slavnostní otevření pumptracku se zábavným programem město plánuje uspořádat počátkem září.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA