Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O keramickou popelnici Klobouky čtvrté

date_range 27.Zář, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Valašské Klobouky se v třídění odpadů opět dostaly mezi čelní příčky krajského žebříčku. V prestižním ocenění O keramickou popelnici obsadily mezi městy Zlínského kraje čtvrté místo, což je v konkurenci čtyřiatřiceti soutěžících vynikající výsledek. Zásluhu na něm mají zejména občané, kteří přijali třídění odpadů za součást svého životního stylu a zodpovědně se mu věnují. Více vytřídili v prvních Kunovicích, druhém Uherském Ostrohu a třetím Rožnově pod Radhoštěm. 
 

Valašské Klobouky uspěly v soutěži O keramickou popelnici

 
„Jsme potěšeni, že se naše město po několik posledních let umisťuje v tomto krajském srovnání v první pětici. Také letošní čtvrté místo je pro nás závazkem nadále zkvalitňovat podmínky a rozvíjet systém třídění odpadů, například připravovaným zavedením sběru bioodpadu či vznikem sběrného dvora," sdělil k výsledku soutěže starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš. Jak podotkl, díky hojnému zapojení občanů do třídění se každoročně daří držet objem směsného komunálního odpadu na stabilní výši, takže i poplatky za jeho svoz zůstávají v nízkých relacích.

Soutěž sledovala množství vytříděných odpadů v období od začátku 2. poloviny roku 2010 do konce 1. poloviny roku 2011. Za tuto dobu občané Valašských Klobouk vytřídili 70,3 tun papíru, 63,3 tun plastu, 87,8 tun skla a 1,6 tun nápojových kartonů. Vůbec největší výtěžnost v porovnávaném období byla zjištěna ve druhém čtvrtletí letošního roku, kdy jeden občan vytřídil v průměru 47,33 kilogramu odpadu.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA