Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O půl třetí odpoledne nadýchal řidič 3,33 promile

date_range 07.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: PČR

Celkem 67 opilých řidičů přistihli policisté na silnicích Zlínského kraje během prodlouženého víkendu, tj. od pátku do pondělí. Dalších 19 řidičů usedlo během uplynulých čtyř dnů za volant pod vlivem drog.

 

„Z celkového počtu 67 podnapilých řidičů 7 řidičů nadýchalo více než jedno promile, čímž se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do jednoho roku. Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili policisté ve Vizovicích v neděli o půl třetí odpoledne řidiči ve Škodě Fabii, který nadýchal 3,33 promile. V šesti případech se jednalo o podnapilé cyklisty,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Během prodlouženého víkendu probíhala v našem kraji dopravně bezpečnostní akce, během které dopravní a pořádkoví policisté zkontrolovali přes 4 000 řidičů, kteří se dopustili 382 přestupků. Ve 178 případech se jednalo o porušení rychlostí, v 16 případech řidiči nepoužili bezpečnostní pásy, 22 řidičů jsme řešili pro nevyhovující technický stav vozidel, 5 přestupků se dopustili cyklisté a 8 přestupků motocyklisté.

 

Nehoda motocyklu a osobního automobilu u Valašského Meziříčí skončila tragicky

 

v neděli před polednem došlo na silnici E442 u Valašského Meziříčí ve směru na Zubří k tragické nehodě mezi motocyklem a osobním automobilem. „Při příjezdu k nehodě byla prováděna resuscitace řidiče motocyklu členem Horské služby. Hasiči ho vystřídali. Spolujezdkyni z motocyklu byla rovněž poskytnuta předlékařská pomoc. Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje lékař konstatoval u řidiče motocyklu úmrtí,“ uvedl k tragické dopravní nehodě mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

Nehoda u Valašského Meziříčí, foto: HZS

 

Spolujezdkyně z motocyklu byla předána zdravotníkům k dalšímu ošetření a následně byla transportována do nemocnice vrtulníkem Letecké záchranné služby.

 

Alkohol ani drogy za volant nepatří

 

Od pátku do pondělí vyjížděli policisté z dopravních inspektorátů v kraji k celkem 29 dopravním nehodám z toho tři byly s alkoholem u řidičů.

 

Stále se ukazuje, že řidiči na silnicích hazardují. Alkohol ani drogy za volant nepatří, a pokud někdo pod jejich vlivem řídí, vystavuje riziku nejen sebe, ale také ostatní. Policisté budou i nadále provádět ve zvýšené míře silniční kontroly a řidiče testovat na ovlivnění alkoholem i drogami.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA