Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O řidičské průkazy byl loni na valašskoklobucku mimořádný zájem

date_range 02.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustační foto: zdroj Ministerstvo dopravy

Zkušební komisaři na dopravně-správním odboru valašskoklobouckého městského úřadu evidovali v roce 2021 nárůst zájmu o získání řidičského oprávnění. Ke zkouškám přišlo celkem 786 žadatelů, z toho 682 byli prvořidiči, kteří čerstvě absolvovali přípravu v autoškolách. Jedná se o druhý nejvyšší počet nových řidičů od roku 2003, kdy se zkoušky začaly na úřadech obcí s rozšířenou působností vykonávat. Část ze zkoušených usilovala o řidičský průkaz na více skupin najednou, zejména v kombinaci pro osobní automobil a motocykl.

 

„Při první zkoušce loni neprospělo 40 % účastníků. Někteří z testů, většina pak ze zkoušky z praktické jízdy v provozu, která klade na budoucího řidiče velké nároky. Musí předvést, že již dobře ovládá vozidlo, správně reaguje na vzniklé dopravní situace a dodržuje přitom všechny předpisy a zásady bezpečné jízdy. Dá se říci, že u této zkoušky prokazuje, že je již sám schopen vyrazit do provozu, aniž by byl nebezpečný pro ostatní účastníky. Největší „propad“ tak byl tradičně u prvořidičů ve skupině B, kdy z 362 žadatelů o tuto skupinu neprospěly u první zkoušky hned 52 % z nich,“ uvedl zkušební komisař Miroslav Beňo. Proběhly celkem 1194 zkoušky z praktické jízdy ve všech skupinách řidičského oprávnění, a to včetně těch opravných.

 

Přezkoušení z odborné způsobilosti po odnětí oprávnění, například kvůli alkoholu za volantem nebo tzv. „vybodování“, se podrobili 62 žadatelé. Tito řidiči museli k vrácení řidičského průkazu absolvovat stejnou podobu zkoušky, jako by žádali poprvé. „U prvního termínu neuspěla skoro polovina z nich, a to hlavně z důvodu nedodržování předpisů během jízdy a špatných návyků z předchozí praxe. Nejčastěji šlo o překročení povolené rychlosti, a to i výrazné,“ přiblížil Miroslav Beňo.

 

O oprávnění k řízení motocyklu usilovali od května do října 163 žadatelé. K získání profesního průkazu ke skupinám C a D absolvovali zkoušky 42 žadatelé. Tyto zkoušky probíhají jen formou testu s otázkami z osmi oblastí silniční dopravy.

 

V rámci klobouckého správního obvodu je zaregistrováno devět autoškol. Za dvě desetiletí bylo odzkoušeno téměř 12 tisíc nových žadatelů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA