Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O státním svátku 17. 11. zazní v 17.11 hodin Modlitba pro Martu

date_range 15.Lis, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Pietní místo vznikne u kašny na náměstí. Foto: archiv redakce

V pátek 17. listopadu 2023 uplyne od Sametové revoluce už 34 let. Státní svátek Dne boje za svobodu a demokracii, který v tento den slavíme, si můžete ve Valašských Kloboukách zpříjemnit procházkou ke kašně na Masarykově náměstí. Tady se při listopadových událostech roku 1989 scházeli představitelé Občanského fóra, a proto tu letos opět vznikne malé místo piety, kde můžete kdykoli během dne zapálit svíčku. V 17 hodin a 11 minut také z městského rozhlasu uslyšíte ikonickou skladbu Modlitba pro Martu.

 

„Zapálením svíčky u kloboucké kašny můžete uctít demokratické hodnoty, za které se československý národ neváhal v pohnutých okamžicích Sametové revoluce postavit. Je důležité mít je neustále na paměti, a především je předávat mladým generacím,“ uvedl Josef Bělaška, starosta města Valašské Klobouky. „Jestli je možné vystihnout revoluci nějakým silným a emotivním symbolem, pak je to píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu. V pátek 17. listopadu proto v symbolickém podvečerním čase zazní v městském rozhlase, aby nás mohla znovu oslovit,“ pozval občany k poslechu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA